Avaleht Majandus Alates tänasest saavad laulupeolised osa üle valguse levivast internetist
Alates tänasest saavad laulupeolised osa üle valguse levivast internetist

Alates tänasest saavad laulupeolised osa üle valguse levivast internetist

elisa_logoElisa koos Lampserve’iga pakub laulupeolistele suuremaid mobiilse interneti kiiruseid ja seda tänu valgusel põhineval kommunikatsioonitehnoloogial.

Elisa ja Lampserve’i koostöös juunikuus esmakordselt tutvustatud tulevikutehnoloogia VLC (visible light communication) läheb täna laulupeolistele kasutamiseks käiku. Võrreldes teiste operaatoritega saavad Elisa kliendid märgatavalt parema teenuse kasutuskogemuse laulu- ja tantsupeo sugusel massiüritusel, kuhu hinnanguliselt koguneb Tartu jagu inimesi.

Elisa võrgujuht ja juhatuse liige Andrus Kaarelson ütles, et: „Tänu innovaatilisele tehnoloogiale – LED-valguslingile ja 4G edasiarendatud (LTE-Advanced) kommertsteenusele on Lauluväljakul Elisa klientide kasutada suuremad andmeside kiirused, sealjuures täiendatud kõnemahud.“ Siinkohal märkis Andrus Kaarelson, et kuna laulupeole oodatakse üle 100 000 inimese, siis rajas Elisa erinevatel tehnoloogiatel – 2G, 3G ja 4G, lauluväljakule kokku 31 tugijaama kärge, mida on rahkem kui nii mõneski Eestimaa väikelinnas. „Kindlasti on Lauluväljaku puhul tegemist praegu kõige parema ja tihedama leviga piirkonnaga Eestis,“ lisas Andrus Kaarelson.

Lampserve’i tegevjuht Koichiro Yutaka ütles täna eestlaste jaoks märgilisel päeval, et Eestil on maailmaklassi kogemus telekommunikatsiooni valdkonnas, sealjuures eraldi tootearenduses. „Eesti on meile kasvulavaks ärihuvide realiseerimisel ja seda eelkõige tooteturunduse kontekstis. Loodame lähiajal tulla veel turule üle 1 gigabit sekundis kiiruseni ulatuva VLC teenusega.“

Koichiro Yutaka sõnul osutus Eesti jaapanlaste poolt valituks tänu küll väga arenenud IT-taristule, e-Eesti ja ärikeskkonna edule ning asjaajamise lihtsusele, kuid lisaväärtust andis ka Eesti loodus oma nelja aastaajaga, mis laseb uudset tehnoloogiat katsetada sellistes ilmastikuoludes, mida Jaapanis ei kohta.

Uue tehnoloogia eelised tulevad selgelt välja just rahvarohketes piirkondades, näiteks Lauluväljakul, kus VLC võimaldab lühikese ajaga lisada uusi tugijaamu väga suure hulga klientide teenindamiseks.

Elisa (www.elisa.ee) on Põhjamaade juhtiv sideteenuste pakkuja, mille aktsiad on avalikult noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsi suurte ettevõtete nimekirjas. Elisa teenindab Põhjamaades ligikaudu kaht miljonit klienti, sealhulgas Eestis üle 645 000 kliendi. Eestis suuruselt teine mobiilsideoperaator Elisa pakub oma klientidele laia valikut erinevaid mobiili- ja andmesideteenuseid. Vahendame läbi sidevõrkude inimestele elamusi ja parandame ettevõtete tootlikkust. Elisa keskendub eraklientidele ja ettevõtetele suunatud IKT- ja võrguteenuste arendamisele. Elisa ja juhtiv globaalne mobiilsideoperaator Vodafone on sõlminud laiaulatusliku koostöölepingu, mille kohaselt pakuvad ühisteenuseid 40 erinevas riigis. Elisa Eesti AS käive oli 2013. aastal 94,8 miljonit eurot.