Avaleht Majandus Dropbox’i ja Paypal’i investorid investeerisid Eesti noorte start-up’i
Dropbox’i ja Paypal’i investorid investeerisid Eesti noorte start-up’i

Dropbox’i ja Paypal’i investorid investeerisid Eesti noorte start-up’i

startup-wepsTTÜ tudengite loodud startup Weps läbis 2016. aasta suvel edukalt valikvooru, mille käigus pidi ettevõte tutvustama oma visiooni ning platvormi tehnilist eripära investoritest koosneva zürii ees. Selle tulemusena valiti Weps’i idee edasiarenduseks välja Berliini ärikiirendisse Axel Springer Plug and Play.

Kiirendi kontseptsioon seisneb selles, et väljavalitud meeskonnad osalevad 100-päevases treeningprogrammis, mille käigus saavad start-up’id oma äri arendamiseks 25 000 Euro suuruse investeeringu, maailmaklassi mentorid ning vajalikud sidemed Euroopast ja Ameerika start-up keskusest Silicon Valley’st.

Weps’i puhul on tegemist Eesti noorte ettevõttega, mille visiooniks on muuta kodulehtede loomine iseenesetmõistetavalt lihtsaks. Weps’i chatbot tehnoloogia põhineb lihtsal vestlusel, kus genereeritakse valikvastustega küsimusi, mille tulemusena loob arvuti koheselt kliendi vajadusi rahuldava omanäolise ning kergelt hallatava kodulehe. Tegevjuht Jorma sõnul on Weps ideaalne lahendus väikeettevõtetele, kelle jaoks on oluline näidata kliendile kes nad on, mida nad teevad ja kuidas neid kätte saada.

startup-weps2

Axel Springer Plug and Play kiirendisse kandideerib igal korral üle 300 alustava ettevõtte, kelle seast valitakse läbi mitme vahevooru kuni kümme idufirmat. Axel Springer Plug and Play Accelerator on sündinud koostöös Euroopa ühe suurima multimeediaettevõtte ja kirjastuse Axel Springer SE-ga ning maailma suurima start-up võrgustikuga Plug and Play, kes on aidanud Silicon Valley’s tuule tiibadesse teiste seas Dropbox’il, PayPal’il ja Soundhound’il.

“Meil on väga hea meel, et otsustasime oma investeeringu suunata Weps’i. Silmatorkav lihtsus, mis annab võimaluse luua veebileht vaid mõne minutiga, veenis meid. Ootame huviga, et 100 päeva vältel Wepsi meeskonnale hoogu juurde anda ning toetada neid ka pärast programmi lõppu,” kommenteeris kiirendi juht Frauke Mispagel.

Alates septembrist alustab Axel Springer Plug and Play programmis Weps koos kaheksa jätkusuutliku noore ettevõttega, olles seejuures esimene Eesti idufirma sealses kiirendis. “Oleme kogu Weps’i meeskonnaga elevil ning pühendume sellele programmile sada protsenti. See on alles stardipakk suuremate eesmärkide suunas,” tõdeb Jorma Jürisaar.