Avaleht Majandus Eesti õpilasfirma kuulutati Euroopa parimaks
Eesti õpilasfirma kuulutati Euroopa parimaks

Eesti õpilasfirma kuulutati Euroopa parimaks

Kolm Põrsakest

Londonis toimunud Junior Achievementi ja Young Enterprise’i võistlusel valiti reedel Euroopa 35 õpilasfirma seast parimaks Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilasfirma Kolm Põrsakest, mis korraldab lastele teadusetendusi.

Euroopa parim õpilasfirma selgitati välja kolm päeva kestnud võistlusel, millel osalesid oma koduriigis parimaks kuulutatud firmad. 11-liikmeline majandusspetsialistidest koosnev žürii oli oma otsuses üksmeelne ning Eesti võit oli sama hästi kui kindel juba pärast kirjalike aruannete läbitöötamist, ütles Tallinna Lennujaama juhatuse esimees ja võistluse žürii liige Rein Loik.

«Kolm Põrsakest on üldse üks läbi aegade parimaid Eesti õpilasfirmasid,» rõhutas Loik, kes on ise ka Junior Achievement Eesti nõukogu esimees.

Õpilased ise olid võidu üle üliõnnelikud ning said sellega veel kord kinnitust, et nende ettevõte toimib ja sellel on tulevikku. «See on millegi ilusa algus, kindlasti uue firma algus,» ütles ettevõtte finantsjuht Robin Saluoks. Kuue tegutsemiskuu jooksul on nad andnud 64 teadusetendust rohkem kui tuhandele lapsele, nende käive on 2555 ja kasum 893 eurot.

Kolm Põrsakest Wembley staadionil

Juba Londonisse konkursile sõidu eelõhtul registreerisid õpilased oma firma ka osaühinguna.

Teise koha sai konkursil Hispaania õpilasfirma Sun O’Clock, mis valmistab UV-kiirguse tugevust tuvastavaid käevõrusid, ja kolmandaks valiti Saksamaa õpilasfirma KraGü, mis toodab lipsudest püksirihmasid.

Kuna Londonisse võistlema jõudmiseks tuli esmalt osutuda oma riigi parimaks ja suurvõistluseks valmistusid koolifirmad kohaliku Junior Achievementi professionaalse meeskonna toel, siis võib öelda, et kõik konkursil osalenud on konkurentsivõimelised – nende tooted ja teenused on välja arendatud ja leidnud ka hulgaliselt tarbijaid.

Natuke rohkem kui pool aastat tegutsenud õpilasfirmade käive on enamasti paari tuhande ja kasum paarisaja euro ringis, aga on ka neid, kelle käive ületab 10 000 euro piiri. Nii nagu Eesti õpilasfirmast, on ka mitmest teisest praeguseks saanud tegutsev osaühing.