Avaleht Toode Eesti tootedisaini tudeng pääses globaalsel disainikonkursil poolfinaali
Eesti tootedisaini tudeng pääses globaalsel disainikonkursil poolfinaali

Eesti tootedisaini tudeng pääses globaalsel disainikonkursil poolfinaali

Karolin Kõrge kontseptsioon Zero Waste
Karolin Kõrge kontseptsioon Zero Waste

Täna kuulutati välja Electrolux Design Lab 2014 disainikonkursi 35 poolfinalisti, kes valiti 1 700 töö ja osaleja hulgast üle kogu maailma, nende hulgas ka Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini tudeng Karolin Kõrge kontseptsiooniga Zero Waste. Konkursi peateemaks on tervislikud tulevikukodud ning alateemadeks õhu puhastamine, kulinaarne nauding ning rõivahooldus.

“Sel aastal on Electrolux Design Lab poolfinalistid loonud kontseptsioonid, mis näitavad, mida me võime oma kodudes tulevikus kohata. Tööd esindavad tervislikku ja jätkusuutlikku eluviisi ning keskenduvad ühilduvusele, biomimikrile (biomimicry), robootikale, kantavale tehnoloogiale ning taaskasutusele ja -töötlusele. Kokkuvõttes teevad kontseptsioonid meie igapäevase kiire elu tõhusamaks ning meie valikud tervisliku ja rohelisema planeedi nimel jätkusuutlikumaks,” sõnas Electroluxi peadisainer ja žürii esimees Lars Erikson.

Karolin Kõrge kontseptsioon Zero Waste
Karolin Kõrge kontseptsioon Zero Waste

Globaalne disainikonkurss Electrolux Design Lab toimub tänavu juba 12. korda. Konkurss toimub erinevates etappides, mis annab osalejatele võimaluse konkursi käigus pidevalt oma kontseptsiooni täiustada. Top 6 finalisti valitakse Electroluxi ekspertide poolt oktoobris ning kutsutakse novembris toimuvale finaalüritusele ning auhinnagaalale. Esimene koht võidab auhinnaraha 5 000 EUR ja pooleaastase tasustatud praktikakoha Electroluxi globaalses disainikeskuses, teine koht võidab vastavalt 3 000 EUR ning kolmas koht 2 000 EUR suuruse auhinnaraha. Konkursi raames toimub ka avalik hääletus, kus enim hääli saanud tudeng võidab auhinnaraha 1 000 EUR ning pärjatakse rahvalemmikuks (People’s Choice Award). Rahvahääletus algab augustis.

Kõik kontseptsioonid on nähtaval SIIN ning Karolin Kõrge töö leiate SIIT.