Avaleht Majandus TURULIIDRIKS! Elisa tõusis 4G interneti kasutajate arvult turuliidriks
TURULIIDRIKS! Elisa tõusis 4G interneti kasutajate arvult turuliidriks

TURULIIDRIKS! Elisa tõusis 4G interneti kasutajate arvult turuliidriks

Elisa_uus_logoTehnilise järelevalve ameti (TJA) statistika kohaselt tõusis Elisa käesoleva aasta kolmandas kvartalis 4G Interneti kasutajate arvult turuliidriks.

Elisa 4G Interneti kasutajate arv tõusis TJA selle aasta kolmanda kvartali statistika alusel 259 434 kliendini. Sama kvartali lõpus oli EMTil 4G internetikasutajaid 213 166 ning Tele2-l 103 261.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on 4G Interneti kasutuse kiirele kasvule kaasa aidanud tarbija vajaduste muutumine. „Kaks-kolm aastat tagasi kasutas tarbija mobiilset internetti veebis surfamiseks ja e-kirjade saatmiseks, täna on peamisteks vajadusteks pilt ja video. Need on oma olemuselt tunduvalt mahukamad ja vajavad suuremaid andmesidekiiruseid. Uue generatsiooni 4G internet seda kliendile ka pakub, tagades, et pildid avanevad hetkega ja videod laevad kiirelt,“ rääkis Andrus Hiiepuu.

Elisa tõusis 4G interneti kasutajate arvult turuliidriks

Elisa on oma klientidele välja arendanud väga korraliku 4G mobiilse interneti leviala, mis katab 97% Eestimaast ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides. „Hea katvuse kõrval tegeleme järjepidevalt ka võrgu tihendamisega, sest 4G võrku kasutavate Elisa klientide arv kasvab väga kiires tempos,“ märkis Elisa juhatuse liige.

Elisa alustas mastaapse 4G võrgu tihendamise programmiga eelmisel aastal. Võrku on Elisa järjest tihendanud Tallinnas, Pärnus, Tartus, Harjumaal  ning jätkab võrgu tihendamist sel aastal Eesti väikelinnades ning tuleval aastal kogu ülejäänud Eestis. „Võrgu uuendamise käigus on Elisa kahe aasta jooksul lisanud võrku rohkem kui tuhat uut tugijaama,“ märkis Andrus Hiiepuu.

Elisa eesmärk on jõuda 4G internetiga Eestimaa 99 protsendilise katvuseni.