Avaleht Majandus Ettevõtlikku Kooli tabas edulugude uputus
Ettevõtlikku Kooli tabas edulugude uputus

Ettevõtlikku Kooli tabas edulugude uputus

Haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” traditsioonilisele edulugude konkursile laekus sel aastal rekordiliselt 130 edulugu.

Edulugude konkurss kogub koolide ja lasteaedade eelneva õppeaasta lugusid vahvatest õpikogemustest. Sel aastal laekus lugusid 14 maakonnast.

„Esmakordselt osalesid konkursil ka Põlvamaa koolid. Neist kolm on Põlvamaa Ettevõtlikud koolid. Põlvamaalt esitati edulugudena läbi õppeaasta kestvad projektid, mis kaasavad kogu koolipere ja ka kohalikku kogukonda,” kirjeldas esitatud töid Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso.

2017. aasta parimad maakondlikud lood valib välja kohalik žürii. Põlvamaa žüriisse kuuluvad ettevõtja ja kogukonnaelu edendaja Kuldar Leis, Põlva Maavalitsuse haridusnõunik Katrin Ohakas, Põlvamaa Rajaleidja Keskuse juhataja Monika Adamson ning Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso.

Iga maakonna kolm edukamat pääseb edasi üle-eestilisse finaali, mille võitjad selguvad publiku kaasabil Haridusfestivalil 12. oktoobril Haapsalu Kutsehariduskeskuses.

Auhindu antakse välja viies kategoorias: parim koostöö kogukonnaga, parim koostöö partneritega, põnevaim tund, parim noorte algatus ning ettevõtlik lasteaed.

Iga kategooria kolme parimat premeeritakse: esikoht saab 500, teine koht 250 ja kolmas 150 euro väärtuses auhindu. Edulugude konkursi korraldamist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning ettevõtlusõppe programm “Edu ja Tegu” Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist.