Avaleht Toode Honda CR-V saavutas 2014. aasta esimeses kvartalis maailma enimmüüdud linnamaasturi tiitli
Honda CR-V saavutas 2014. aasta esimeses kvartalis maailma enimmüüdud linnamaasturi tiitli

Honda CR-V saavutas 2014. aasta esimeses kvartalis maailma enimmüüdud linnamaasturi tiitli

Foto: IFCAR/Wikimedia Commons
Foto: IFCAR/Wikimedia Commons

Honda CR-V ülemaailmne populaarsus sai veelgi kinnitust uuringust, millest selgus, et sõiduk oli 2014. aasta esimeses kvartalis maailma enimmüüdud linnamaastur. Ülemaailmse autoturu konsultatsioonifirma Focus2Move avaldatud andmete kohaselt müüdi CR-V-sid üle maailma esimeses kvartalis kokku 165 017 sõidukit, samas kui 2013. aastal samal perioodil müüdi 161 837 sõidukit.

Maailma enimmüüdud sõidukite Top 50 tabelis asub CR-V esimese kvartali tulemuste alusel 11. kohal, edestades konkurente, nagu Toyota RAV4, Volkswagen Tiguan ja Nissan Qashqai.

Suure osa CR-V edust maailma autoturul võib omistada auto algsele kontseptsioonile, mis püüab saavutada optimaalset tasakaalu sedaani tõhususe ja jõudluse ning linnamaasturi praktilisuse, universaalsuse ja ohutuse vahel.

CR-V müüginumbreid Euroopas aitas veelgi suurendada 1.6 i-DTEC mootori kasutuselevõtt, mis vastas piirkonna üha suuremale nõudlusele väheste heitmetega diiselmootorite järele ja kaherattaveoliste linnamaasturite kasvavale populaarsusele. Kaherattaveolised mudelid moodustavad praeguseks enam kui veerandi Euroopa C-SUV turust.

Ühendkuningriigis Swindonis asuvas Honda tehases ehitatav CR-V 1.6 i-DTEC on jõuline (jõumoment 300 Nm ja võimsus 120 hj), väikese kütusekuluga (4,5 l / 100 km) ja tekitab vaid 119 g/km CO2 heitmeid. Kerge mootori ja kaherattaveo kasutamine tähendab, et CR-V 1.6 i-DTEC kaalub 116 kg vähem kui 2.2 i-DTEC, mis suurendab auto stabiilsust ja parandab samas selle dünaamilisi omadusi. Auto väliskujunduses jätkatakse neljanda põlvkonna CR-V juures rakendust leidnud enesekindlat joont, pakkudes muljetavaldavat praktilisust ja 1648-liitrist pagasiruumi.

Honda CR-V hoiab ka Eesti autoturul kindlalt armastatuima linnamaasturi tiitlit, olles käesoleva aasta tänase päevani enimmüüdud auto mudelite lõikes.