Avaleht Toode Huawei tutvustas uut 6-tollise ekraaniga telefoni Ascend Mate7
Huawei tutvustas uut 6-tollise ekraaniga telefoni Ascend Mate7

Huawei tutvustas uut 6-tollise ekraaniga telefoni Ascend Mate7

Huawei tutvustas uut 6-tollise ekraaniga telefoni Ascend Mate7uawei tutvustas eile telekommunikatsioonimessil IFA (Internationale Funkausstellung Berlin) 2014 uut nutitelefoni Ascend Mate7. Mate7 on varustatud suure 6-tollise FHD ekraaniga parimaks meelelahutuseks, suuremaks mugavuseks õhema 7,9 mm korpusega, senisest parema jõudlusega 8-tuumalise kiibistiku ja pikema tööajaga 4100 mAh akuga.

Ascend Mate7 on kõige uuem suure ekraaniga nutitelefon Huaweilt, suuruselt kolmandalt nutitelefoni tootjalt maailmas. Uue ühe vajutusega sõrmejäljetehnoloogiaga ja EMUI 3.0 kasutajaliidesega Ascend Mate7 parandab mobiilset kasutuskogemust.

“Tänane päev tähistab meie kõige kiirema ja võimsama suure ekraaniga nutitelefoni jõudmist tarbijateni. See sümboliseerib meie järjepidevat pühendumust võimaldada inimestele kogu maailmas nautida meie kõrge kvaliteediga tooteid,” ütles Huawei Consumer Business Group juht Richard Yu. “Huawei Ascend Mate7 juhib suure ekraaniga telefonide turgu nutika jõudluse, muljetavaldava energiasäästlikkuse ja silmapaistva kasutusmugavusega tänu parimale sõrmejälje lugemise tehnoloogiale.”

Nutikas jõudlus

Ascend Mate7 on varustatud intelligentse Huawei Kirin 925 protsessoriga, mis koosneb neljast suurest A15 1,8 GHz ja neljast väiksest A7 1,3 GHz tuumast, mis aktiveeritakse erinevates konfiguratsioonides sõltuvalt rakenduste või funktsioonide energiavajadustest. Tänu sellele on telefonil senisest nutikam energiahaldus. Ascend Mate7 säästab kuni 50% akut kasutades automaatselt väiksemaid A7 tuumasid, et käitada traditsioonilisi rakendusi, mida tarbijad kasutavad vähemalt 80% ajast. Suuremad A15 tuumad võetakse kasutusele ressursinõudlike tegevuste (nt mängude) puhul. Protsessor aktiveerib automaatselt lisatuumad, kui 85-95% ühe tuuma jõudlusest on ära kasutatud.

Ascend Mate7 on tõenäoliselt esimene 6-tolline nutitelefon, millel on ühe puudutusega sõrmejäljelugeja paroolide asendamiseks. See võimaldab kasutajatel avada telefoni ekraanilukk vähemalt 80% kiiremini kui nende seadmete puhul, mis kasutavad aeglasemat sõrme libistamise lahendust. Seadme tagaküljel asuv 9,16 mm x 9,16 mm suurusega sõrmejäljelugeja toetab kuni viis komplekti erinevaid sõrmejälgi, millega saab avada tavalise ja külalise kasutajakontod. Tänu sellele saab kasutaja vahetada erinevaid profiile ning kaitsta privaatseid kaustu, rakendusi või krediitkaardiinfot. Sõrmejäljelugejal on paremaks täpsusega 508 PPI sensor. Tänu sellele pole enam vaja seadme avamiseks korduvalt sõrme üle sensori libistada – ka siis mitte, kui sõrm on niiske või õues tibutab vihma. ARM TrustZone säilitab sõrmejälgede info krüpteeritult seadmes ega võimalda võõrastel sellele ligi pääseda.

Kiire LTE Cat6 ühendusega varustatud Mate7 võimaldab allalaadimiskiirust kuni 300 Mbps, mis tähendab, et HD filmid jõuavad kasutajani vähem kui 30 sekundiga. 4100 mAh Li-Polymer aku võimaldab telefoni ilma laadimata järjest kasutada rohkem kui kaks päeva. Huawei patenteeritud energiasäästutehnoloogiaga Ascend Mate7 pakub kolme energiasäästurežiimi – normal, smart  ja ultra power saving.

Stiil ja olemus

Erinevalt paljudest teistest sellise suurusega nutitelefonidest on Ascend Mate7 valmistatud enam kui  95% ulatuses metallist ja parimaks kaitseks kuumenemise eest on selle sisemine struktuur valmistatud tugevast alumiiniumisulamist. Kõigest 7,9 mm paksusel ja 185 g kaaluval seadmel on ergonoomiline tagakaas, mis võimaldab seadet ühe käega kergemini kasutada. Ascend Mate7 on saadaval kolmes värvitoonis: hõbedane, must ja merevaigukuldne.

Vähem elektrit tarbiv ja JDI Nega-NEO tehnoloogiaga 6-tolline FHD LTPS ekraan annab kontrastsuseks muljetavaldava 1500:1 ning võimaldab eriti teravat pilti. Telefonil on 13 MP tagakaamera koos Sony neljanda generatsiooni BSI sensori ja f/2.0 avaga. 5 MP esikaamera võimaldab parema kvaliteediga fotosid ja vähem pildimoonutusi.

Intuitiivne lihtsus

Ascend Mate7 on varustatud Huawei uue intuitiivse kasutajaliidesega EMUI 3.0, mida on kerge ühe käega kasutada. Läbivalt on kasutusel uus ajajoone disain (timeline design). Lisaks sellele on kasutajaliidese detaile muudetud intuitiivsemaks ja pilkupüüdvamaks – põhiliste funktsioonide nagu helistamine, kontaktid ja lühisõnumid vahetamine toimub nüüd lihtsa horisontaalse viipega.

Saadavus

Huawei Ascend Mate7 16 GB standardversiooni soovituslik jaehind on 499 eurot. Telefon jõuab müügile enam kui 30 riigis, sh Eestis, Lätis, Leedus, Hiinas, Hong Kongis, Suurbritannias, Itaalias, Prantsusmaal ja Saksamaal alates kolmandast kvartalist. Lisavarustuse hulgas on uued UltimoPower Active Noise Cancelling kõrvaklapid, mis vähendavad müra 15-30 dB ja millel on esmakordselt iselaadiv sisemine aku, mis võimaldab tööaega kaks tundi. Samuti on lisavarustuse hulgas nahast vutlar ja laadimisalus, millel olev telefon muutub digitaalseks pildiraamiks.