Avaleht Majandus IBM lõi kõigi aegade võimsaima suurarvuti
IBM lõi kõigi aegade võimsaima suurarvuti

IBM lõi kõigi aegade võimsaima suurarvuti

z13 Foto allikas: www.ibm.com
z13
Foto allikas: www.ibm.com

IBM teatas eelmisel nädalal uue suurarvuti ehk mainframe-süsteemi z13 turuletoomisest. See on kõigi aegade üks tehniliselt kõige täiuslikumaid suurarvuteid, mis reaalajas toimuva krüpteerimisega ja analüüsimootoriga rahuldab enamike klientide vajaduse kiiruse ja turvalisuse järele.

IBMi uus suurarvuti pakub ennenägematut sooritusvõimet, sealhulgas:

  • z13 on esimene süsteem, mis on suuteline töötlema 2,5 miljardit tehingut päevas. See on võrreldav sellega, kui iga päev toimuks sada nn. küberesmaspäeva ehk Cyber Monday’d.  z13 poolt töödeldud tehingud on järjepidevad, turvalised ja täielikult auditeeritud, mis on oluline just praegu, sest mobiilsete tehingute arv kasvab plahvatuslikult ja 2025. aastaks moodustab hinnanguliselt 40 triljonit tehingut päevas.
  • z13 on esimene süsteem, mis on suuteline reaalajas krüpteerima ükskõik kui suuri mobiiltehinguid. z13 tõstab mobiiltehingute krüpteerimise kiiruse uuele tasemele, et kaitsta andmeid, reageerida kiiresti ning saavutada positiivne kliendikogemus. Süsteemi lahenduste taga on 500 uut patenti, sealhulgas krüpteerimistehnoloogia valdkonnas, mis tagavad veelgi turvalisemad mobiiltehingud.
  • z13 on esimene mainframe-süsteem, millel on sisseehitatud analüüsimootor ja tehingute reaalajas analüüsimise suutlikkus. See funktsioon aitab kliendil kontrollida reaalajas 100% oma äritehingutest võimaliku pettuse vastu, kusjuures see on 17% kiirem kui konkureerivad süsteemid ning palju odavam.

Mobiilrakenduste leviku kiire kasv on suurendanud tarbijate nõudmisi kiiremate ja sujuvamate mobiilsete tehingute järele, sõltumata makseplatvormist, müüjast või maksevahendajast. Selle tulemusena on üha rohkem veebipoode pidanud hindama, kas nende IT-taristu suudab töödelda mobiilseid tehinguid tasemel, mis täidab ja isegi ületab kliendiootusi või jääb see konkurentidele alla ja võib tähendada klientide kaotust.

“Iga kord kui klient sooritab nutitelefoni abil ostu või värskendab ekraanipilti, toimub arvutisüsteemides rida sündmusi. z13 on suuteline töötlema miljardeid tehinguid, mida mobiilses äris igapäevaselt tehakse. Ainult IBM suurarvuti on suuteline tooma teie nutitelefoni maailma kõige turvalisemad andmekeskused,” ütles IBM Systemsi vanemasepresident Tom Rosamilia. “Tarbijad tahavad kiireid, lihtsaid ja turvalisi mobiilseid tehinguid. See nõuab turvalist ja suure sooritusvõimega infrastruktuuri ning arenenud analüüsi.

z13 teeb mobiiltehingud turvaliseks ja usaldusväärseks

Kuna klientide poolt tehtavate mobiilsete tehingute arv kasvab eksponentsiaalselt, vallandab iga mobiiltehing arvutisüsteemides terve sündmuste kaskaadi. Nende sündmuste hulgas on võrdlused varasemate ostudega, andmete krüpteerimine ja dekrüpteerimine, pankadevaheline arveldus ja püsikliendi võimalike soodustuste arvestamine. Kõik see põhjustab nn. täheplahvatuse efekti, kus üksainus ostutehing tähendab eri süsteemides minimaalselt nelja ja maksimaalselt kuni sada toimingut.

Koos IMB MobileFirst lahendustega tagab z13 kliendi jaoks optimaalse mobiilse kasutamiskogemuse tänu veelgi suuremale võimsusele, ressurssidele juurdepääsule, analüüsile ja turvalisusele. IBM MobileFirst Platformi abil saavad teenusepakkujad tuua klientideni paremaid ja veelgi turvalisemaid rakendusi. IBM MobileFirst Protect tagab veatu turvalisuse ja võimaldab kliendil täielikult ära kasutada oma IT-infrastruktuuri ja kõikide seadmete, rakenduste, sisuteenuste ja tehingute võimalusi.

Analüüs iga tehingu puhul

z13 südames on maailma kiireim mikroprotsessor, mis on serverites enamkasutatud protsessoritest kaks korda kiirem. Lisaks sellel on süsteemil 300% suurem mälumaht, 100% suurem ribalaiusega infovahetus ja vektortöötlusel põhinev analüüsimootor, mis võimaldab mobiilseid tehinguid sooritada veelgi kiiremini. z13 tehingumootor on ka suuteline analüüsima tehinguid reaalajas ja on piisavalt kiire, et katkestada pettusekahtlusega tehing enne kui kliendi kontot debiteeritakse. IBM on integreerinud z13 süsteemi ka reaalajas hindamisfunktsiooni, tagades, et süsteem suudab pettuste avastamiseks analüüsida 100% kliendi äritehingutest.

z13 süsteemi taga on 1 miljardi dollari suurune investeering, seda arendati viis aastat, selle uuenduslikkus põhineb rohkem kui 500 patendil ja koostööl rohkem kui 60 kliendiga.

Lisainfot leiad SIIT!