Avaleht Majandus Inbank teenis esimesel poolaastal 5,7 miljonit eurot kasumit
Inbank teenis esimesel poolaastal 5,7 miljonit eurot kasumit

Inbank teenis esimesel poolaastal 5,7 miljonit eurot kasumit

Inbanki 2017. aasta esimese poolaasta konsolideeritud kasum oli 5,69 miljonit eurot. Inbanki hoiuseportfell kasvas aastases võrdluses 49,6 protsenti ja laenuportfell 43,4 protsenti.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul iseloomustas kvartalit mitme uue partnerluse alustamine. “Hakkasime hoiuseplatvormi Raisin vahendusel tegema rahvusvahelist koostööd uuendusliku mobiilipangaga N26, pakkumaks nende klientidele häid hoiustamisvõimalusi. Järelmaksu valdkonnas alustasime partnerlust Samsung Electronics Balticsiga. Laenuvaldkonnas arendasime koostööd mitmete seniste heade partneritega nagu Bauhof, 1A.EE ja Hansapost, kus nüüdseks pakume lisaks järelmaksule ka väikelaenu,” rääkis ta.

Inbanki 2017. aasta kuue kuu müügimaht oli 33,4 miljonit eurot: Eestis 28,5, Lätis 3,2 ja Poolas 1,6 miljonit eurot. Eraldi esiletoomist väärib laenude müügimahu tõus Eestis, mis kasvas aastases võrdluses 35,6 protsenti.

Ärimahud kasvasid ka aasta alguses tegevust alustanud Poola filiaalis. Andresoo sõnul oli teine kvartal filiaali jaoks just kui testperiood, hindamaks esmaste krediidiotsuste kvaliteeti ning kanalite ja IT-protsesside toimimist. “Lisaks toimus Poolas aktiivne tegevus partnerpõhise äri käivitamise nimel, mis on Inbanki rahvusvahelise strateegia nurgakivi. Siinkohal olgu mainitud, et oleme praeguseks leidnud väga huvitavaid ärivõimalusi ning loodame nendest juba lähiajal lähemalt rääkida,” ütles ta.