Avaleht Majandus KIITUS! Põltsamaa Felix toetab naiste tantsupidu 15 tuhande supiportsjoni ja harjutusväljakuga
KIITUS! Põltsamaa Felix toetab naiste tantsupidu 15 tuhande supiportsjoni ja harjutusväljakuga

KIITUS! Põltsamaa Felix toetab naiste tantsupidu 15 tuhande supiportsjoni ja harjutusväljakuga

piduEesti juhtiv toiduainetööstuse ettevõte Põltsamaa Felix toetab suvel toimuvat II Eesti naiste tantsupidu 15 tuhande supiportsjoniga ja annab tantsijate käsutusse harjutusväljakuna osa oma tööstusterritooriumist.

Pikaajalise tantsu- ja laulupidude toitlustaja kogemusega toiduettevõte aitab katta tantsijate lõunalaua peoeelsetel päevadel ja peopäeval. Ligi 5000 peole saabuvale tantsijatele on kavas pakkuda kahte supivalikut – seljankat ja sealihaga rassolnikut.

„Oleme laulu- ja tantsupidude traditsioonide toetamisega seotud olnud 2007. aastast alates,“ ütles Põltsamaa Felixi turundusjuht Marek Viilol. „Eesti juhtiva toiduvalmistajana ja Jõgevamaa ühe suurima ettevõttena anname oma panuse peo eduka toimumise nimel maitsva supiga. Peoks vajaminev supipõhi valmistatakse eestimaisest toorainest Põltsamaal. Oleme piisavalt hästi valmistunud, et vajaminev kogus suppi tantsijateni jõuaks ja keegi tühja kõhtu ei peaks tundma.“

Felix_logoPõltsamaa Felixi panust peo õnnestumisse hindab kõrgelt ka II Eesti naiste tantsupeo korraldustoimkonna juht Airi Rütter. „Meil on siiralt hea meel, et selline tore ettevõte tegutseb just Jõgevamaal,“ ütles ta. „Pikaaegne suurpidude toitlustamise kogemus julgustab meidki mõtlema ja tegutsema suurelt.  Oleme väga tänulikud Põltsamaa Felixile toetuse eest!“

Lisaks on Põltsamaa Felix valmis andma tantsijate käsutusse osa oma tööstusterritooriumist Põltsamaal, kus 10. ja 11. juunil võiksid toimuda rühmaliigi N3 ühisproovid. Juhul, kui Põltsamaa Felixi väljak sobib, hakkab seal kokkutantsu harjutama 66 rühma kokku ligi 800 tantsijaga.

„Tõenäoliselt oleks see esimene kord Eesti suurpidude ajaloos, kus üks ettevõte toetab sel moel tantsupeo sündi,“ ütles Rütter.  „Kindlasti pakub see kustumatu elamuse neile sadadele naistele, kes asuvad Põltsamaal proove tegema.“

II Eesti Naiste Tantsupidu MeheLugu on kujunemas 2016. aasta Eesti suurimaks rahvakultuuripeoks. Sellest on osa võtmas ligi 5000 tantsijat. Etenduse lavastab mitmete üldtantsupidude lavastaja ja liigijuht Ülo Luht. Lugu aitavad jutustada Ivo Linna ja Tiit Sukk, peo muusikajuht on Toomas Lunge ja tekstide autor Heiki Vilep.

II Eesti Naiste Tantsupidu  MeheLugu toimub Jõgeva linna staadionil 12. juunil. Kavas on peaproov-etendus ja kaks kontsertetendust. Pileteid etendustele müüb Piletilevi.

MTÜ Folklooriselts Jõgevahe Pere eestvedamisel toimuva peo toetajateks ja koostööpartneriteks on Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Jõgevamaa omavalitsused, OÜ Vali Press, AS Balbiino, AS Põltsamaa Felix, AS A Le Coq, Postimees ja ERR.