Avaleht Toode Laulu- ja tantsupeo ametlikud t-särgid jõudsid poelettidele
Laulu- ja tantsupeo ametlikud t-särgid jõudsid poelettidele

Laulu- ja tantsupeo ametlikud t-särgid jõudsid poelettidele

Laulu- ja tantsupeo ametlikud t-särgid jõudsid poelettideleKõik 23 000 valmistatud XXVI laulu- ja XIX tantsupeo ametlikku t-särki jõudsid Bangladeshist Eestisse. Särke toimetatakse järjest eeltellimuse teinud pidulistele. Osa särke on müügil Maksimarketites ja suuremates Konsumites üle Eesti.

“Särgid jõudsid Bangladeshist Eestisse eelmisel nädalal ning Omniva toimetab neid järjest tellijatele. Esimesed koorid ja tantsurühmad on oma särgid juba kätte saanud ning tänasest on need kõigile huvilistele müügil ka poelettidel,” rääkis disainer Reet Aus. Särke müüakse Maksimarketites ja suuremates Konsumites. Poest ostes maksavad laste suurused 14.99 eurot ja täiskasvanute suurused 19.99 eurot.

Kõik laulu- ja tantsupeo särgid valmistati väärtustava taaskasutuse meetodil. “Bangladeshis, ettevõttes Beximco toodetud särgid valmisid viie nädala jooksul 120 lõikaja ja sama paljude õmblejate tubli töö tulemusel. Kui tavajuhul vajab ühe riideeseme tootmine keskmiselt 310 grammi kangast, siis just see on hulk, mis me ühe särgi puhul säästsime. Tavatootmises valminud t-särk kulutab keskmiselt sama palju vett, kui 60-ks duši all käiguks vajalik, energiakulust rääkimata. Väärtustava taaskasutuse meetodil valminud särkidega hoidsime kokku 91% vett ja 85% energiat,” selgitas Aus.

T-särgid jõudsid Eestisse mööda mereteed Bangladeshist 759 kastis, mis võtsid ruumi 30m3 ning kaalusid kokku 5,7 tonni.

Vaata täpsemalt, millistes kauplustes laulu- ja tantsupeo särgid müügil on või lähipäevil müügile jõuavad.