Avaleht Majandus Microsofti Eesti ekspert: Eesti on ideaalne koht kaugtöö tegemiseks
Microsofti Eesti ekspert: Eesti on ideaalne koht kaugtöö tegemiseks

Microsofti Eesti ekspert: Eesti on ideaalne koht kaugtöö tegemiseks

Täna Ülemiste City’s üles seatud Elisa välikontoris rõhutas Microsoft Eesti tehnoloogiaekspert Tarmo Tikerpäe pilveteenuste ja tänapäevaste kaastöö võimaluste tähtsust ettevõtete tulevikuks valmistumisel.

„Üha enam vaatavad inimesed töökoha valikul selle paindlikkust ja võimalust teha aeg-ajalt tööd kodust, suvilast või hoopis teisest riigist. Prognoosid näitavad, et see tendents tõuseb lähiaastatel veelgi. Õnneks katavad pea kogu meie riiki 4G levialad, sest eduka kaugtöö retsepti üks tähtsamaid koostisosasid on kiire ja kvaliteetne võrguühendus,“ lausus Tikerpäe.

Tikerpäe sõnul tähendavad pilveteenused lisaks mugavusele ka suuremat turvalisust. Kõvaketta purunemine või õige versiooni mälupulgale varundamata jätmine ei tähenda enam tundide või nädalate pikkuse töö kadumist. Failide varundamine toimub automaatselt ja märkamatult. Samuti uueneb tarkvara automaatselt ja on seega uusimate küberohtude eest kaitstud.

Tarmo Tikerpäe

„Mida mitmed kohalikud ettevõtted pole veel avastanud, on Office 365 poolt pakutavad meeskonnatöö võimalused. Heaks näiteks on see, et enam ei pea muudatustega dokumenti kolleegiga meili teel edasi-tagasi saatma. Wordis, Excelis ja teiste rakendustes saavad samaaegselt ja olenemata asukohast teha ühe dokumendiga mitu töötajat, mis tegelikult kaotab füüsilise kontori olemasolu vajalikkuse,“ lisas Tikerpäe.

„Kaastöö võimalusi kasutasid tegelikult ka tänasel üritusel osalejad, kes Skype for Business abil said oma seadmetes vaid mõne klikiga näha, mida täpselt oma ekraanil neile jagan,“ sõnas ta kokkuvõtvalt.

Kui pilveteenus kui mõiste pole tema sõnul veel päris massidesse jõudnud, on enamik inimesi seda kasutanud. Näiteks võib selle alla liigitada e-posti teenused, fotopangad ning tehisintellekti abil kasutajast õppivad asjade interneti lahendused, mis on paljude elu mugavdanud.