Avaleht Majandus MOBIILIMAKSED! Tele2 hakkab Eestis unikaalseid mobiilimakseid testima
MOBIILIMAKSED! Tele2 hakkab Eestis unikaalseid mobiilimakseid testima

MOBIILIMAKSED! Tele2 hakkab Eestis unikaalseid mobiilimakseid testima

Tele2Mobiilsideoperaator Tele2 avas täna Eestis 20 000 inimesele testimiseks uue makselahenduse, mis võimaldab 35 söögikohas tasuda arve mobiiliga.

“Mobiilne rahakott” makselahendus toimib läbi Tele2 Eesti mobiiliäpi. Maksmiseks pole vaja krediitkaarti ning inimene tasub oma ostude eest kuu lõpus koos telefoniarvega.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul toimib makselahendus esialgu peamiselt toidukohtades. “Praeguseks on liitunud 35 söögikohta ja see number kasvab kiiresti,” ütles Aron ning lisas, et Tele2 mobiilimakse on esimene Eestis, mis jõuab reaalselt paljudesse maksekohtadesse ja tuhandete inimeste tavakasutusse.

Aroni kinnitusel on mobiilimakse tavalisest palju kiirem, sest võimaldab teenindajat ootamata keskmiselt kolme sekundiga arve ära maksta ja lahkuda. “Samuti on võimalik lauast tõusmata oma tellimusi ja summat vaadata,” lisas Aron.

Sõltuvalt restoranist on makse tegemiseks skaneeritav QR-kood restorani lauas, teenindaja tahvelarvutis või kassas.

Tele2 tootedirektori sõnul ei küsi ega kasuta operaator erinevalt Google Pay või Apple Pay makserakendustest krediitkaardi andmeid, vaid summa lisatakse sarnaselt parkimisega järgmisele telefoniarvele.

“Sarnast mobiiliäpiga tasumise võimalust testitakse praegu Suurbritannias ning ka USA hiigelkett Walmart üritab sama lahendust ostjateni viia. Kaupmehele on see mõistlik, sest ta ei pea maksma pangale makseterminaliga seotud tasusid,” lausus Aron.

Ühes kuus saab inimene maksta mobiiltelefoniga kuni 200 euro väärtuses, maksimaalne summa sõltub määratud krediidilimiidist. Lahendus on turvaline, sest makse sooritamiseks tuleb sisestada kliendi enda määratud PIN-kood.

Rakendus on kuu lõpuni Tele2 Eesti äpi alla laadinud klientide testkasutuses ning Tele2 ootab neilt kasutuskogemuse kohta tagasisidet. Seejärel viiakse võimalikud täiendused sisse ning maist on Tele2 mobiilimakse täielikult kasutusvalmis.

“Mobiilse rahakoti” kasutamiseks peab olema Tele2 lepinguline klient. Ühe mobiilimakse hind on 32 senti. Sobiva Android-tarkvara ja lahenduse töötas koos Tele2-ga välja rahvusvaheline mobiilimakserakenduste tootja WoraPay. iPhone’i kasutajatele avatakse m-maksed mais. Tele2 mobiiliäpi on Eestis alla laadinud üle 20 000 inimese.

Kohad, kus Tele2 kliendid saavad tänasest mobiiliga maksta:

Zip.Home Tallinn
Zip.Home Tartu
Zip.Home Narva
Carmen Cafe Rotermanni
Sony Center Solaris
Hiiu Pubi
Hiiu Pubi piljard
Carmen Cafe Kentmanni
Katusekohvik
Butterfly Sushi
Sony Center Rocca
Sushi Cat
Tokumaru
Pööning
Ginza Sushi
Green Bakery
Gala Sushi
Istanbul Kebab
Sushi Panda
Dominic
Trühvel
Frenchy
Merikh
Crepp
KiviPaberKäärid
Veloplus
Shvips
Rucola
MannaLaRoosa
Baribal Tartu
Baribal Tallinn
Pierre
Escape Room
Leib Resto