Avaleht Majandus Noorte ettevõtjate välispraktikale on veel vabu kohti
Noorte ettevõtjate välispraktikale on veel vabu kohti

Noorte ettevõtjate välispraktikale on veel vabu kohti

Noorte ettevõtjate välispraktikale on veel vabu kohtiErasmus for Young Enterpreneurs programmis on veel vabu kohti neile noortele ettevõtjatele, kes praktika korras Euroopasse ärisuhteid looma lähevad.

Kuigi vabu kohti oli 30 ja kandideerijaid ligi 90, ei vastanud kandideerijaist suurem osa tingimustele. “Neid, kes vastasid meie tingimustele, oli oluliselt vähem. Me võtsime programmi vastu kõik need, kes sobivad – ja me võiks mõned veel võtta. Kes asjadega valmis saab ja kes sobib, saab ka minna,” ütles Marketingi Instituudi juht Anu-Mall Naarits. “Vanusepiirangut ei ole, kandideerija võib olla ka 100-aastane. „Noor“ tähendab seda, et inimesel on ettevõtluses kuni kolm aastat kogemust.”

“Oluline pole mitte niivõrd see riik, kuhu minnakse, vaid pigem vastuvõtja, keda otsitakse – ehk siis see inimene, kes sihtriigis noort ettevõtjat võõrustab, on tihti olulisem kui see, kas ta asub Suurbritannias, Saksamaal või Rumeenias,” ütles Naarits, kelle sõnul on üle Euroopa kokku 18 riiki, kuhu minna soovitakse.

Võõrustajate kontaktid pärinevad üleeuroopalisest andmebaasist, mis sisaldab ligi 1500 kontakti. Andmebaas sisaldab ka Eesti ettevõtjaid, et noored saaksid Euroopast ka Eesti kogenud ettevõtjate juurde tulla.

Sõltuvalt piirkonnast, kuhu algajad ettevõtjad oma äri edendama suunduvad, saavad nad programmilt igakuist elamistoetust 600-1100 eurot kuus kätte. Praktika kestab kuni pool aastat.