Avaleht Majandus Nordea valiti Aasta Muusikasõbralikemaks ettevõtteks
Nordea valiti Aasta Muusikasõbralikemaks ettevõtteks

Nordea valiti Aasta Muusikasõbralikemaks ettevõtteks

Foto: Nordea kontserdimaja
Foto: Nordea kontserdimaja

29. märtsil toimus pidulik Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade jagamine, kus Nordeat tunnustati Aasta Muusikasõbralikema Ettevõtte tiitliga. Nordea hea koostööpartner Tallinn Music Week valiti aasta parimaks muusikafestivaliks ning aasta kontserdimaja tiitli sai Nordea Kontserdimaja.

„Hea meel on tõdeda, et Nordea tegevust muusika- ja kultuurisõbraliku ettevõttena on märgatud ka väljaspool meie organisatsiooni. Koostöös heade partneritega on sündinud erinevaid suurepäraseid algatusi, millest on saanud osa nii kliendid kui töötajad,“ ütles Piret Reinson, Nordea turundusjuht.

„2015. aasta oli erakordne, sest oli ju see ometigi Muusika-aasta. Erinevad muusikasündmused ja teemad olid läbivaks ka Nordeas. Jätkasime Tallinn Music Weeki peasponsorina, tähistasime koos Eesti ja eestlastega Arvo Pärdi 80ndat sünnipäeva. Kutsusime parimad kliendid muusikalisele etendusele „Sünnisõnad“ ning juba kolmandat aastat korraldasime spetsiaalselt Nordea klientidele mõeldud Nordea Instrumental Gala, mis oli sel korral pühendatud trummidele,“ võttis Piret Reinson kokku aasta olulisimad tähtsündmused selles vallas.

Foto: Nordea kontserdimaja
Foto: Nordea kontserdimaja

Nordea kultuurisõbralikku tegevust on mitmel aastal järjest tunnustanud ka Kultuuriministeerium. Aastaringselt jagab pank soovitusi oma kultuurisõbra veebis Viis tärni ja Facebookis.

2015. aastal käivitas Nordea koostöös Hooandjaga uue heategevusprogrammi http://nordea.hooandja.ee/, mille vahendusel on koostöös sadade hooandjatega panustatud mitmete muusikaprojektide elluviimisse. Loomulikult on muusikal oluline tähendus ka Pimedate Ööde Filmifestivalil, mida Nordea toetab 2016. aastal juba kuuendat korda.

Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade jagamist korraldab Eesti Fonogrammitootjate Ühing. 2016. aasta nominendid ja võitjad valis välja üle 40-liikmeline žürii, mis koosnes muusika erinevates valdkondades Eestis aktiivselt tegutsevatest isikutest. Auhindade jagamise eesmärgiks on esile tuua ja tunnustada parimaid Eesti muusikavaldkonnas tegutsevaid ja selle arengule kaasaaitavaid isikuid. Kõigi kategooriate puhul hinnati tegevust ja panust just möödunud (2015) aasta raames. Auhindu antakse välja teist aastat.