Avaleht Toode NÕUANDED! Talvise autopesu eripära
NÕUANDED! Talvise autopesu eripära

NÕUANDED! Talvise autopesu eripära

Talvise autopesu eripäraÕigesti valitud autopesu mängib talvistes tingimustes olulist rolli nii autokere ja värvipinna kaitses kui ka liiklusohutuses. Statoili autopesu tootejuht Liina Koit juhib tähelepanu talvise autopesu tähtsaimatele nüanssidele.

Talvisel ajal on auto puhtana hoidmine kindlasti keeruline, kuid väga oluline, kuna teedele puistatav sool, mis on mõeldud lume ja jää eemaldamiseks, ning pigi on auto värvkatet kahjustavad.

Talvel tekib pigi rohkem kui soojal ajal. Pigi on autole kahjulik, kuna see seob endaga lakikihile ka naastrehvidest tulnud metallipuru, teedele puistatud liiva ja soola. Kui auto on olnud pikka aega pesemata, hakkab see värvipinda kahjustama ning roostet tekitama. Sellest, kas auto on pigine, saab aru kohe pärast pesu autokere katsudes – pigine auto tundub käe all kare. Pigi koguneb kõige rohkem auto külgedele, tagaosale, ustevahedesse ja rattakoobaste ümbrusesse.

Seega peaks talvel auto pesemise eesmärk olema mitte niivõrd auto võimalikult kaua ilusa ja puhtana hoidmine, vaid võimalike värvikihi kahjustuste vältimine ning sõiduki kaitsmine korrosiooni eest. Talvel soovitame lisaks tavalisele pesule valida ka altpesu, kus kõrgsurvega pestakse korralikult puhtaks ka auto põhi, et eemaldada lumi, jää ning eriti oluline – sool, mis on peamine korrosiooni tekitaja.

Pikka aega autolt maha pesemata pigi kahjustab värvkatet ning lõpuks soodustab ka metalli oksüdeerumist ehk roostetamist. Kindlasti tuleks talvel regulaarselt kasutada pigieemaldust. Kui enne autopesu pigi lahti ei leotata, siis nühitakse pesulas osaliselt lahti ka pigi ning selles sisalduv liiva-soola-metallipuru segu. Selleks, et pigist võimalikult efektiivselt ja autot kahjustamata lahti saada, peab kasutama spetsiaalset pigieemaldamise kemikaali (saadaval kõikides autopoodides ning tanklakettides, samuti suuremates supermarketites) ning vastavalt konkreetse vahendi kasutusjuhendile seda enne pesulasse minekut autole pritsima.

Oluline samm on ka auto vahatamine. Siin soovitan eelistada püsivahapesu, mis aitab parandada ja säilitada värvi-, kummi-, plast- ja kroomitud pindade seisukorda ja kaitseb õhusaaste, pori ja pigi eest. Püsivahakiht peab ka kauem vastu ehk selle kaitsetoime kestab pikemat aega. Pärast korralikku pesu ning lakikihi kaitsmist kleepub pinnale ka vähem mustust ning auto edaspidine hooldamine on lihtsam. Püsivahapesu pakutakse 22 Statoili autopesulas ning seitsmes pesulas on võimalik lisada pesutsüklisse ka rehviläige.

Kõige uuemates Statoili pesulates (Tartu Lõunakeskuse ning Tallina Sõle ja Sikupilli jaamades) on kasutusel aga turul uudne RainTecs vaha, mis lisaks ilusale särale annab autole tõhusa kaitse märgades ilmastikuoludes, aidates ühtlasi parandada tuuleklaasi läbinähtavust. Unikaalse koostisega vaha muudab auto pinna võrreldes tavalise vahaga veelgi enam vetthülgavaks, vesi koguneb tilkadesse, mis tagab tuuleklaasi kiire ja tõhusa puhastamise. Vaha on mõeldud kõikidele pindadele, nagu värv, klaas, plastik ja kroomitud pinnad. Lõpptulemusena on sõit rasketes olustikes meeldivam ning mis peamine, turvalisem.