Avaleht Majandus OLULINE TEADA! MTAle tuleb esitada homseks tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon
OLULINE TEADA! MTAle tuleb esitada homseks tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon

OLULINE TEADA! MTAle tuleb esitada homseks tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon

DCF 1.0Esmaspäevaks (12. jaanuariks) tuleb maksu- ja tolliametile (MTA) esitada eelmise aasta detsembri tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon (TSD), hilinemisega esitatud deklaratsioon mõjutab eraisiku enammakstud tulumaksu tagasisaamist.

MTA teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on detsembri TSD õigeaegne esitamine oluline, sest ettevõtete poolt deklareeritud andmed inimeste töötasude kohta kantakse edasi ka füüsiliste isikute eeltäidetud tuludeklaratsioonidele. „Kui TSD jäetakse õigeaegselt esitamata, siis on info eeltäidetud tuludeklaratsioonil vigane ja selle parandamine pikendab tahes tahtmata enammakstud tulumaksu füüsilistele isikutele tagastamise tähtaegasid,“ ütles Udde.

TSD vormi peavad esitama kõik juriidilised isikud, kes tegid maksustatavaid väljamakseid. Lisaks ka need, kes väljamakseid ei teinud, kuid on registreeritud käibemaksukohustuslasena. Jaanuaris esitatav TSD on ühtlasi viimane senisel vormil esitatav deklaratsioon. Jaanuaris tehtud väljamaksed deklarareeritakse juba uuel vormil ja see tuleb esmakordselt esitada 10. veebruariks.

Lõppenud aasta novembris hilines TSD esitamisega 2781 isikut.