Avaleht Toode PARIM TOIDUAINE! Täna said Parima Toiduaine hõbemärgi rinda 5 toodet
PARIM TOIDUAINE! Täna said Parima Toiduaine hõbemärgi rinda 5 toodet

PARIM TOIDUAINE! Täna said Parima Toiduaine hõbemärgi rinda 5 toodet

Eesti Parim Piimatoode 2016Eesti Parima Toiduaine 2016 konkursi tänasel hindamispäeval tunnustati oma toidukategooria parima tiitliga viit toodet, mis saavad samuti õiguse kanda edaspidi pakendil konkursi hõbemärki.

Tänavuse kõige tihedama konkurentsiga lihatoodete kategooria hõbemärk läks üllatuslikult taaskord võrdse punktisummaga kahele tootele. Parima lihatoote hõbemärki hakkavad kandma nii Rannarootsi Grillkoot kui ka Talleggi Rukkipaneeringus grillsteigid.

Eesti Parim Köögiviljatoode 2016

Köögiviljade degusteerimise käigus osutus parimaks tooteks Põltsamaa Sügisesalat. Magustoitude kategoorias jättis hindajatele parima mulje Balbiino Mango smuutike. Lisaks omistati muude toodete kategoorias Parim Toit Lastele 2016 tunnustus Salvesti Põnn ökoloogiline neljaviljapudrule banaani ja mustikaga.

Eesti Parim Valmistoit 2016

Eilsel hindamisel omistati Parim Piimatoode 2016 hõbemärk nii Valio Eestile kui ka Farmi Piimatööstusele, kuna Valio Atleet Cheddar juust ja Farmi hapendatud täispiim pälvisid piimatoodete kategooria hindamisel võrdse summa.

Eesti Parim Kalatoode 2016

Parim Kalatoode 2016 on Läätsa Kalatööstuse vinnutatud Saaremaa kilurümbad. Parim Valmistoode 2016 tiitli pälvis Saarioinen Eesti oma Mamma Lotte lemmikampsude sarjas ilmunud riisipudruga Hommehommikupuder.

Eesti Parim Kaste 2016

Felixi Lõhemajonees suitsulõhega tunnistati parimaks tooteks kastmete kategoorias. Pagaritoodete hindamisel andis hindamiskomisjon kõrgeimad punktid Eesti Leivatööstuse Rukkiräägu rukkileivale. Kondiitritoodete kategoorias omistati parima toote hõbemärk Gustavi Kuninglikule astelpaju toorjuusturullile, mida valmistab Mattias Café.

Eesti Parim Kondiitritoode 2016

Konkurssi korraldava Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul kinnitasid hindamispäevad taaskord, et Eesti toiduainetööstuses tegutsevad tõelised professionaalid, kes teavad, kuidas tarbijat ikka ja jälle millegi ootamatu, maitsva ja kvaliteetsega üllatada.

Eesti Parim Toit Lastele 2016

“Konkursitooted näitasid, et toidutööstused teevad väga traditsiooniliste toiduainetega nagu kilud, hapupiim, juust, sealiha ja leib tõeliselt julgeid katsetusi ning tulemuseks ei ole mittepööraselt kallis veider nišitoode, vaid midagi sellist, mis väärib kindlasti kohta iga eestimaalase toidulaual. Rääkimata sellest, kui suur on nende kvaliteetsete ja maitsvate toodete ekspordipotentsiaal,“ rääkis Sirje potisepp.

Eesti Parim Lihatoode 2016

Kõigi hõbemärgi pälvinud toodete seast valib 6. aprillil kogunev hindamiskomisjon välja ühe toote, millele omistatakse konkursi kõrgeim tunnustus – Eesti Parim Toiduaine 2016 kuldmärk. Ühtekokku osaleb tänavusel konkursil 190 toodet, millest 103 on valminud Eesti suuremates toidutööstustes ning 87 Eesti erinevates piirkondades tegutsevates väikeettevõtetes. Väikeettevõtete parimad tooted selgitatakse välja 29. ja 31. märtsil toimuvatel hindamistel.

Eesti Parim Magustoit 2016

Võidutooted kuulutatakse välja 22. aprillil toimuval Eesti Toiduainetööstuse Liidu X aastakonverentsil.

Eesti Parim Pagaritoode 2016