Avaleht Majandus Paysera laseb käiku sõidukite numbrimärkidel põhineva parkimistehnoloogia
Paysera laseb käiku sõidukite numbrimärkidel põhineva parkimistehnoloogia

Paysera laseb käiku sõidukite numbrimärkidel põhineva parkimistehnoloogia

aysera väljatöötatud uus tehnoloogia võimaldab juhil parkimise eest tasuda ilma sõidukist lahkumata.
aysera väljatöötatud uus tehnoloogia võimaldab juhil parkimise eest tasuda ilma sõidukist lahkumata.

Globaalne maksesüsteem Paysera on välja töötanud tehnoloogia, mis muudab seniseid parkimistavasid kogu maailma parklates. Uus tehnoloogia seob sõiduki numbrimärgi e-rahakotiga ja tagab, et juht saab parkimise eest maksta sõidukist lahkumata.

Vaatamata laialdaselt kasutusel olevatele automaatsetele sõiduki numbrimärgi lugemise süsteemidele tuleb klientidel otsida rahakotist sularaha või pangakaarti, isegi kui sõiduki numbrimärk on tuvastatud. Paysera tehnoloogia abil muudetakse sõiduki numbrimärk ise maksevahendiks.

„Uus tehnoloogia on kasutajasõbralik nii juhtidele kui ka haldajatele. Parklahaldurid saavad vähendada raha kogumise ja seadmete haldamise kulusid. Juhtidel ei pea olema kaasas sularaha ega pangakaarti, tasuda ei tule makseautomaadis ja ka tõkkepuude taha ei teki järjekordi,” ütleb Paysera maksesüsteemi arendava EVP Internationali arendusjuht Andrius Balkunas.

Praegused maksesüsteemid tekitavad lisaraskusi. Sageli juhtub nii, et juht sõidab tõkkepuu juurde ja avastab siis, et tasuta ajapiirang on ületatud. Ta peab sõidukiga tagasi liikuma ja parkimisaja eest maksma. Kui aga sõiduki taga on järjekord, tuleb tal autost väljuda ja minna tasumiseks makseautomaadi juurde. Nii pikeneb ka teiste juhtide ooteaeg.

Selle uuendusliku süsteemi kasutamiseks ei ole aga vaja sõidukis mingeid lisaseadmeid. Sõiduki juht peab avama Paysera maksesüsteemi konto ja registreerima sõiduki numbrimärgi üks kord SMS-i teel.

Kui sõiduk siseneb parklasse, reserveeritakse Paysera kontol teatud summa vastavalt parkimishinnale. Kui sõiduk parklast väljub, võetakse kogu reserveeritud parkimissumma arvesse ühe maksena. Pärast sõiduki numbrimärgil põhineva maksesüsteemi kasutuselevõtmist ei teki parklast väljumisel enam mingeid järjekordi. See sobib suure parkimisintensiivsusega parklatele, näiteks lennujaamades ja ostukeskustes, kus tõkkepuud tõusevad iga kuu rohkem kui 10 000 korda.

Paysera väljatöötatud uus tehnoloogia läheb käiku juulis 2014. Esimene linn, kus uuenduslik parkimistehnoloogia kasutusele võetakse, on Leedu pealinn Vilnius. IBM-i programm Smarter Cities Challenge (Nutikaimate linnade võistlus) on tunnustanud Vilniust ühe nutikaima linnana maailmas.