Avaleht Majandus Prototron rahastab keskkonnasõbraliku vetikafiltri arendamist
Prototron rahastab keskkonnasõbraliku vetikafiltri arendamist

Prototron rahastab keskkonnasõbraliku vetikafiltri arendamist

Organic Filter meeskond Foto: Gaili Eding
Organic Filter meeskond Foto: Gaili Eding

Märtsi keskpaigas lõppenud Prototroni voorus osutus üheks väljavalituks meeskond Organic Filter, kelle ideeks on välja töötada vetikafilter, mis suudab end ise taastoota. Meeskond saab Prototroni rahastult idee arendamiseks 8463 eurot.

„Meie arendatav orgaaniline filter on mõeldud nii prügilagaasi, biogaasi kui ka suitsugaaside puhastamiseks ning on alternatiiviks seni kasutatavatele kallitele ja looduskahjulikele söefiltritele,“ tutvustas meeskonna ideed Kristjan Järvan.
Ekspertkogu liige, Swedbanki ettevõtete panganduse juht Robert Kitt tõdes, keskkonnahoiu ja energiasäästu kontekstis on tegu murrangulise ideega.

Organic Filter meeskonnaliikmed Kristjan Järvan ja Raul Treier  Foto: Gaili Eding
Organic Filter meeskonnaliikmed Kristjan Järvan ja Raul Treier
Foto: Gaili Eding

„Majanduskasvu seisukohast on oluline suurendada mahtusid, tõsta tootlikkust. Ettevõtted peavad seejuures leidma viisi, kuidas seda teha kõige keskkonnasõbralikumalt ja energiasäästlikumalt. Organic Filter on arendamas tehnoloogiat, mis näiteks jäätmekäitlussektoris kasutusele võttes annab olulise keskkonnasäästu, sest filter suudab end ise taastoota,“ lisas Kitt.

Prototroni finantseeringuga hakkab meeskond ideed teostama ja turule tooma Tallinna Teaduspargi Tehnopol inkubaatoris.

„Keskkonnatehnoloogia on Tehnopoli üheks prioriteetseks valdkonnaks. Anname oma ekspertide nõu ja jõuga ideele hoo sisse ning loodame valmistoodet lähiajal turul näha. Prototüübi ehitamine on esimene etapp. Teeme omalt poolt kõik, et prototüübile järgneks toote rakendamine ja rahvusvahelistele turgudele jõudmine,“ ütles Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie.