Avaleht Majandus Seesam toob laulu- ja tantsupeo tule turvaliselt peoplatsile
Seesam toob laulu- ja tantsupeo tule turvaliselt peoplatsile

Seesam toob laulu- ja tantsupeo tule turvaliselt peoplatsile

IMG_093915. juunist kuni 4. juulini toimuval laulu- ja tantsupeo tuleteekonnal tagab tublide osalejate turvalisuse kindlustusselts Seesam, varustades ratastel sõitvaid tuletoojaid turvaliste kiivritega.

Tuletoomine, mille teekond Tartust pealinna on enam kui 1000 kilomeetrit pikk, toimub sellel aastal ratastel. Selleks, et Eesti tähtsaima kultuurisündmuse tähistamine mööduks muretult ja turvaliselt, saavad laulu- ja tantsupeo tuletoojad endale Seesami kiivrid ning jagamisele läheb ka 1000 rattakella.

‘’Kuigi praegune seadus ei nõua üle 16-aastastelt rattasõitjatelt kiivri kandmist, oleme tänulikud, et Seesam meid kiivritega varustab. Tule teekond on pikk ning sõitmine toimub tihti mööda maanteid, kus autode sõidukiirused on suured ja ruumi turvaliseks liikumiseks vähe,“ räägib tuleteekonna ko0rdinaator Hannes Astok.

IMG_0950‘’Laulu- ja tantsupeol tahame me kõik tunda ennast vabalt – nautida koosolemist, head muusikat ja põnevaid vaatemänge, muretsemata liialt enda turvalisuse või kaasa võetud vara pärast. Eelmiste laulu- ja tantsupidude kogemused on näidanud, et õnnetusi ikka juhtub – alates kergematest kriimustustest kuni luumurdudeni. Lisaks võivad muudatused liiklus- ja parkimiskorralduses ning suurem liiklustihedus kaasa tuua sõidukitega seotud õnnetusi,“ räägib Seesami turundusjuht Tiia Prööm. „Ootamatu olukorra tagajärgedega toimetulekuks on kindlustus. Traumade puhul kaitseb õnnetusjuhtumikindlustus, autoga seotud juhtumite korral katab kahjud sõidukikindlustus.“

Jalgrattaga sõites soovitab Seesam meeles pidada, et kõige parem viis õnnetuste ja sellest tulenevate tagajärgede vältimiseks on õige sõidukiiruse valimine, kaasliiklejatega arvestamine ning kindlasti ka kiivri kandmine.

Seesam kindlustus soovib kõigile pidulistele mõnusat ja turvalist laulu- ja tantsupidu!