Avaleht Majandus Tallink Takso ja Tulika lõid uue taksode tellimisäpi Taxofon
Tallink Takso ja Tulika lõid uue taksode tellimisäpi Taxofon

Tallink Takso ja Tulika lõid uue taksode tellimisäpi Taxofon

TULEesti juhtivad taksofirmad Tallink Takso ja Tulika Takso lõid ühiselt uue taksode tellimise mobiilirakenduse Taxofon, mille kaudu hakkab kliente teenindama umbes 500 autot ja väikebussi.  

Mobiilirakendus Taxofon pakub alates esmaspäevast (12. oktoobrist 2015) klientidele võimalust tellida Tallink Takso, Tulika Takso ja nende tütarfirmade sõidukeid Tallinnas ning selle lähiümbruses. Taxofoni tegevust korraldab Taxofon Eesti OÜ, mille omanikeringi kuuluvad AS Tallink Takso ja AS Tulika Takso.

T_2Tulika Takso juhataja Mati Saare sõnul on mobiilirakenduse kaudu takso tellimine Eestis järjest populaarsem ja nii klientide kui taksofirmade jaoks ka mugavam, kuid alles jäävad ka taksofirmade oma tellimiskeskused. “Taxofoni kaudu on võimalik tellida Tallinnas ja selle lähiümbruses endale sobiv takso ligi 500 Tallinki ja Tulika grupi sõiduauto ja väikebussi seast. Kõigis autodes on olemas nii sularahas kui kaardiga maksmise võimalus. Esimesena Eestis saab Taxofoni vahendusel spetsiaalselt tellida ka 6 kuni 12-kohalisi väikebusse suuremate seltskondade tarvis,” selgitas Saar.

Tallink Takso juhatuse liikme Tõnu Uusmaa sõnul aitab Taxofoni tellimisrakendus klientidel vältida kõnekeskuste ootejärjekordi ning annab koheselt hea ülevaate, millised on lähimad vabad taksod ja nende hinnad. “Taxofoni eeliseks on kvaliteet ja turvalisus. Vahendame ainult kvaliteetset taksoteenust pakkuvaid firmasid,mis kasutavad vähemalt keskklassi suurusega kuni 2 aasta vanuseid sõidukeid,” selgitas Uusmaa.

Uue rakenduse käivitamise järel ei saa Tallinki ja Tulika taksosid tellida enam turuliider Taxify vahendusel. “Oma tellimisrakenduse loomise üheks põhjuseks on ka soov pakkuda konkurentsi täna taksode tellimislahenduste osas märkimisväärse turuosa saavutanud Taxifyle, et vältida olukordi, mil tellimiskeskkond dikteerib taksojuhtidele tingimusi, mis tihedas konkurentsis taksoturul on majanduslikult liiga kulukad,” lausus Mati Saar.

Taxofoni mobiiliäpp töötab nii Apple’i iOS kui Androidi platvormil. Rakenduse kasutamiseks tuleb see oma nutitelefoni või tahvelarvutisse alla laadida ja siduda oma telefoninumbri ja e-posti aadressiga.

AS Tallink Takso on Tallinnas ja selle lähiümbruses tegutsev Eesti juhtiv taksofirma, mille kaubamärkide Tallink Takso, Tallink Taksobuss ja Takso24 all sõidab hetkel kokku ligi 200 autot.  Kõik AS Tallink Takso sõidukid on uued, automaatkäigukastiga ja nahksisuga ning kaasaegse turvavarustusega. Taksod on ühtse äratuntava välimusega kollast värvi. AS Tallink Takso suuremad omanikud on AS Infortar ja laevandusfirma AS Tallink Grupp.

1993. aastal loodud AS Tulika Takso on Eesti vanim ja suurim taksofirma, millel on kokku üle 300 takso. Tulika Takso kaubamärgi all sõidavad  keskmiselt 1,5 aasta vanused valget värvi suurema keskklassi autod, Tulika Business kaubamärki kasutavad musta värvi E-klassi Mercedes-Benzid ja kaubamärk Maksitakso esindab 8-12 kohalisi busse.