Avaleht Majandus Tallinnas algas täna Euroopa õpilasfirmade võistlus
Tallinnas algas täna Euroopa õpilasfirmade võistlus

Tallinnas algas täna Euroopa õpilasfirmade võistlus

Tallinnas algas täna Euroopa õpilasfirmade võistlusTäna algas Tallinnas 25. Euroopa õpilasfirmade võistlus. Euroopa suurimat ja tähtsaimat ettevõtlushariduse sündmust – Euroopa õpilasfirmade võistlust – korraldab Junior Achievement Eestis esimest korda. Lisaks esimesele väiksele juubelile on tegemist ka senise ajaloo suurima võistlusega, mis toob Eestisse Euroopa 38 kõige tugevamat õpilasfirmat, kokku umbes 200 õpilast. Neid saadavad õpetajad, mentorid ning ettevõtjad üle terve Euroopa.

Euroopa õpilasfirmade võistlusel hindab õpilasfirmasid rahvusvaheline žürii, mille eesistuja on Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik.

Võistluse avamisele järgnesid täna osalevate õpilasfirmade lavaesinemised, kus igal õpilasfirmal oli neli minutit aega tutvustada oma tegevust. Seejärel tuli juba kinniste uste taga vestelda žüriiga, kellel oli veerand tundi aega põhjalikult süveneda tehtusse ning uurida tulevikuplaanide ning nende teostamise kohta.

Homme jätkub õpilasfirmade võistlus kõigile külastajatele avatud õpilasfirmade laada vormis Viru keskuse aatriumis kell 10 – 15. Laada avab Jaanus Mutli Tallinna Ettevõtlusametist ning seejärel on kõigil huvilistel võimalik tutvuda, millega tegelevad Euroopa kõige tublimad ettevõtlusõpilased. Ka laadal käib ringi žürii, kes hindab noorte ettevõtjate väljapanekut, tootetutvustust ning müügioskusi. Euroopa selle aasta kõige parema õpilasfirma kuulutatab välja peaminister Taavi Rõivas homme õhtul Noblessneri valukojas toimuva võistluse piduliku lõpetamise käigus. Lisaks auhindavad õpilasfirmasid ka Swedbank, Baltika ja teised ettevõtted.

Junior Achievement Eesti nõukogu liige ja Swedbanki Eesti ettevõtete finantseerimise divisjoni juht Tauno Vanaselja julgustas võistluse avamisel noori: „Suurte turgude vallutamine ja käibenumbrite kasvatamine võib alguse saada klassitunnis sündinud ideest. Igal juhul on kindel, et edu saadab vaid neid, kes julgevad proovida. Äris tuleb aeg-ajalt riske võtta, läbi nende õpitakse ja järgmine kord on otsustamine juba lihtsam. Tunnustan neid noori, keda nägime täna siin laval, julguse eest oma idee ellu viia!“

Eestit esindab Euroopa õpilasfirmade võistlusel Õismäe Vene Lütseumi õpilasfirma TEAMO, kes pakub suhtlemiskoolitusi 6-10 aasta vanustele lastele. Nende koolitustel on seni osalenud umbes 200 last ning lapsevanemate tagasiside on olnud väga positiivne.

Varasemalt on Eestil Euroopa õpilasfirmade võistlusel läinud väga hästi – viimase kümne aasta jooksul on kokku viiel korral jõutud esikolmikusse. Kahel korral on tagasi tuldud võiduga. Viimati sai sellega hakkama õpilasfirma Kolm Põrsakest aasta tagasi Londonis. Selle näitajaga on Eesti noored Euroopa kõige edukamad!