Avaleht Toode Tänavatoidu ideekonkursile esitati 64 omanäolist retsepti
Tänavatoidu ideekonkursile esitati 64 omanäolist retsepti

Tänavatoidu ideekonkursile esitati 64 omanäolist retsepti

Sprats à la Tallinn, Estonian sushi
Sprats à la Tallinn, Estonian sushi

Maailmanäituse EXPO Milano 2015 tänavatoidu konkursile esitati 64 omanäolist retsepti, mille hulgast valitakse Eesti EXPO tänavatoidu paremik.

Tänavatoidu konkursi eestvedaja, EXPO Milano 2015 produtsent Elena Natale hindas konkursile saabunud ideid põnevateks ja eestipärasteks. „Enamus osalejaid lähtus ideede esitamisel eelkõige kodumaisuse põhimõttest nii tooraine valikul kui ka maitseelamuse puhul. Näiteks torkasid silma erinevad variatsioonid kilust, räimest, rukkist ja kartulist. Kala oligi kokkuvõttes kõige populaarsem tooraine, millele järgnesid rukkis ja kartul,“ lisas Natale.

„Hea meel on näha eestlaste mõttelennukust ja traditsioonilise tooraine kombineerimist kaasaegse köögiga. Esitati erinevaid valikuid eestipärasest sushist, näiteks oli välja pakutud sushi kiluga, munaga ja kartulipudruga. Pakuti ka mitmeid valikuid burgeritest, mida on tänaval eriti mugav süüa. Toidu tarbimise lihtsus on tänavatoidu puhul eriti oluline ja osalejad pidasid seda silmas. Samuti oli toitude juurde lisatud põnevad lood, mis moodustasid kena terviku,“ selgitas konkursi korraldaja.

Toite ja retsepte hakkab testima kulinaariaekspertidest koosnev žürii, mille koosseisu määrab Eesti Kulinaaria Instituut ja Eesti Peakokkade Ühendus. Zürii lähtub valiku tegemisel, et toit oleks valmistatud kohalikust toorainest, lihtne, tervislik, kergesti söödav, maitsev ja Eestile omane. Välja valitakse 5 – 6 parimat toitu, mida esitletakse 15. juunil Tallinna Tänavatoidu Festivalil Telliskivi Loomelinnakus. Võitja selgitavad välja festivali külastajad, kes saavad kohapeal anda oma hinnangu. Võidutöö autor lennutatakse 2015. aastal Milanosse.

Tänavatoidu konkursi idee pani idanema Eesti osalemine 2015. aasta maailmanäitusel, mille peateemaks on toit kui eluks vajalik energia allikas. Toidule on ka pühendatud oluline osa näitusest. Kümned miljonid inimesed, kes EXPO-t külastavad pööravad toidule sel korral erilist tähelepanu. Selleks, et Eesti oleks EXPO-l esindatud oma parima väljapanekuga, korraldas EAS kõiki Eesti inimesi hõlmava avaliku konkursi.

Maailmanäitus toimub 2015. aasta 1. maist kuni 31. oktoobrini Milanos. Itaalia ootab EXPO-t külastama 20 miljonit inimest, lisaks 1 miljard virtuaalset külastajat. Eesti osaleb näitusel ise ehitatud paviljoniga „Gallery of__” .

Puuduvad pildid selles galeriis.