Avaleht Majandus “Tegusa Eesti” stipendiumile kandideerib kaheksa ettevõtet
“Tegusa Eesti” stipendiumile kandideerib kaheksa ettevõtet

“Tegusa Eesti” stipendiumile kandideerib kaheksa ettevõtet

Tegusa Eesti stipendiumile kandideerib kaheksa ettevõtetSotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku (SEV) 3000 euro suurusele “Tegusa Eesti” stipendiumile kandideeris tähtajaks 38 SEV-i liikmest kaheksa.

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse esimehe Jaan Apsi sõnul selgub stipendiumi saaja juuni esimeses pooles. Stipendiumi eesmärk on aidata ühiskondliku heaolu nimel tegutsevaid sotsiaalseid ettevõtteid.

Juba viiendat korda tunnustab SEV-i ning Olympic Casino rahalise panuse tulemusena sündinud “Tegusa Eesti” stipendiumifond sotsiaalselt aktiivseid algatusi, mis on tegutsenud vähemalt ühe aasta ning on selle aja jooksul paistnud silma oma julguse ja pealehakkamisega.

“Riiklikele kasvutoetustele pole kasumijaotuseta sotsiaalsed ettevõtted paraku abikõlbulikud. Seetõttu on eriti tervitatav erasektori panus, mis aitab ühiskondliku eesmärgiga ettevõtetel saavutada tänasest enam,” märkis Aps. Tema sõnul toetab stipendium eelkõige küll juba käivitunud, ent algusfaasis olevaid ettevõtmisi, mis vajavad arenguhüpet.

“Eelmiste laureaatide näitel oleme säärastele arenguhüpetele tunnistajaks juba olnud. Stipendiumi abil on loodud uusi töökohti, suurendatud müügikäivet ja toetatud rohkem abivajajaid,” lausus Aps.

Esimesena pälvis stipendiumi 2012. aasta sügisel MTÜ Tagurpidi Lavka, kes aitab talunikel ilma vahendajata müüa mahekaupu linlastele. Sama aasta novembris toetas 3000 euroga “Tegusa Eesti” stipendiumifond waldorfharidust viljelevat MTÜ Rosma Haridusseltsi, kes suunas saadud summa kohaliku arengu hoogustamisse, luues uusi lasteaia– ja töökohti.

Möödunud aastal valmis stipendiumi toetusel Eesti Pimemassööride Ühingu (EPMÜ) uus massaažikeskus, mis tagab tööd kuni 15 pimemassöörile. Aasta teises pooles sai stipendiumi MTÜ Hingerahu, kes soovib tuua ja hoida tööturul psüühikahäiretega ja sotsiaalsetes riskirühmades olevaid inimesi ning rajada neile Pärnus puidutöökoda.

“Tegusa Eesti” stipendiumi antakse välja kaks korda aastas ning käesoleva vooru sai avaldusi esitada 22. maini.