Avaleht Majandus TEHNOPOLI TOEL! Aasta I pooles areneb 26 ja saavutas edu kaks iduettevõtet
TEHNOPOLI TOEL! Aasta I pooles areneb 26 ja saavutas edu kaks iduettevõtet

TEHNOPOLI TOEL! Aasta I pooles areneb 26 ja saavutas edu kaks iduettevõtet

TehnopolTeaduspark Tehnopol Staratup Inkubaator, kus aidatakse alustavatel tehnoloogiaettevõtetel ideed teoks teha ning teenus või toode turule lansseerida, lennutas 2015. aasta esimeses pooles edukalt turule kaks iduettevõtet – Flydog ja Loquiz ning 28 uut tegijat on avaldanud soovi programmiga liituda.

„Startup Inkubaatoris on hetkel kasvamas 26 tehnoloogiapõhist alustavat ettevõtet ning igal kuul avaldab soovi ligi viis meeskonda inkubaatoriga liituda. Trend on positiivne ning meie töö kannab vilja,“ kommenteeris Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško.

Kaks sel aastal väljunud ettevõtet Flydog ja Loquiz tegutsevad täna juba edukalt nii Eesti kui ka välisturgudel.

„Inkubaatorisse võetakse vastu tugevaid tiime tehnoloogiapõhise äriideega. Iga inkubaatorisse jõudnu ei pruugi edukalt väljuda, seega ootame ettevõtja poolset kirge uusi väljakutseid seljatada ning toode või teenus edukalt turule tuua,“ lisas Goroško. Startup Inkubaatori eesmärk on aidata idufirmadel jõuda rahvusvahelise stabiilse käibeni või esimese investeeringu kaasamiseni. Igal aastal soovitakse lendu lasta kolm-neli edulugu.

Igale alustavale ettevõttele on inkubaatoris ette nähtud 10 000 euro väärtuses mentortuge. Lisaks korraldatakse igal kuul mitmeid koolitusi ja üritusi, kuhu kutsutakse esinema oma ala tippspetsialiste Eestist ja välismaalt. Poolaasta jooksul on iduettevõtted saanud kokku 300 h mahus ekspertide nõu ning igal kuul toimuvatest üritustest on osa saanud üle 700 huvilise.

2015. aasta esimeses pooles sõlmis Tehnopol Startup Inkubaator koostööleppe ka Eesti Äriinglite Assotsatsiooniga EstBan loomaks veelgi paremaid võimalusi idufirmadele sobivate investorite leidmiseks ning äri kasvatamiseks. „Ligi 70% inkubaatoris olnud ettevõtetest  on ka praegu edukalt turul tegutsemas ning üheks nende edu aluseks on olnud erainvesteeringu õigeaegne kaasamine. Koostöös EstBANiga soovime seda arvu veelgi tõhustada. Me aitame kasvatada ettevõtete investorvalmidust ning seejärel suuname nad raha kaasamiseks äriinglite juurde,“ selgitas Goroško.

Sel poolaastal alustas Tehnopol Startup Inkubaatoris võtmementorina ka EstBan asutajaliige Ivar Siimar.

2015. aasta maikuus sai uue ilme Startup Inkubaatori logo, et iseloomustada paremini tänast tegevust ning alustavatele ettevõtetele pakutavat täienenud toetus- ja teenustepaketti.

Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis on koduks alustavatele ja kasvavatele tehnoloogiaettevõtetele ning mis toetab uute perspektiivsete tehnoloogiate kasutuselevõttu ja kiirendab tehnoloogiapõhiste ettevõtete arengut läbi Startup Inkubaatori programmi ning äriteenuste. Tehnopol asutati aastal 2003 Eesti Vabariigi, Tallinna Linna ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt. Täna tegutseb Tehnopolis üle 180 ettevõtte.