Avaleht Toode Uus jogurti ja kiudainetega hommikusmuuti Felix’ilt
Uus jogurti ja kiudainetega hommikusmuuti Felix’ilt

Uus jogurti ja kiudainetega hommikusmuuti Felix’ilt

Pai Pluss HommikusmuutiPõltsamaa Felix rõõmustab nüüd kõiki tervisliku toitumise fänne, sest tõi turule uue jõhvika-õuna hommikusmuuti jogurti, kiudainete ja B-rühma vitamiinidega, mis aitavad kaasa vaimsele jõudlusele ja närvisüsteemi talitlusele ning vähendavad väsimust ja kurnatust.

“Tarbijad võtsid jaanuaris turule toodud funktsionaalsed Pai Pluss smuutid soojalt vastu ning vajadus nende järele on olemas, mistõttu otsustasime sarja laiendada ning töötasime välja uue hommikuse kooslusega smuuti, mis sobib hästi päeva alustamiseks,” ütles Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol. Uus funktsionaalne smuuti sisaldab lisaks B-rühma vitamiinidele selliseid traditsioonilisi hommikusöögi koostisaineid nagu mahl, puuviljad, jogurt ja kiudained.

2014. aasta alguses arendas Põltsamaa Felix koostöös Eesti Maaülikooli teaduritega välja esimesed Eestis toodetud funktsionaalsed smuutid, mis sisaldavad kaltsiumi ja B-rühma vitamiine. 2014. aasta Eesti parima toiduaine konkursil Pai Pluss smuutid valiti parimaks mittealkohoolseks joogiks. Pai Pluss smuutid on 100% mahlasisaldusega, ilma lisatud suhkru ning säilitusaineteta. Pai Plussi sarja kuuluvad mustika-banaani smuuti kaltsiumiga, ananassi-mango smuuti B-vitamiinidega ning jõhvika-õuna hommikusmuuti jogurti, kiudainete ja B-rühma vitamiinidega.

Funktsionaalseks nimetatakse toitu, millel on lisaks toitelistele funktsioonidele teaduslikult tõestatud ka mõni tervist tugevdav ehk füsioloogilist funktsiooni parandav või mõne haiguse riski vähendav või ennetav toime.