Avaleht Majandus Väärika juubeliaasta puhul tõi Martell Eesti turule ajaloolise konjaki
Väärika juubeliaasta puhul tõi Martell Eesti turule ajaloolise konjaki

Väärika juubeliaasta puhul tõi Martell Eesti turule ajaloolise konjaki

unnamed300. juubeliaasta puhul tõi maailma üks vanim konjakimaja Martell Eesti turule eksklusiivse Premier Assemblage konjaki, mis on valmistatud 1879. aasta retsepti järgi ning on küpsenud 300 aasta vanusest tammepuust valmistatud vaatides.

Eestisse tarniti 100 Premier Assemblage konjakit, mis on villitud traditsioonilise kujuga ajaloolistesse autentse sildiga pudelitesse.

Martelli konjakimeister Benoît Fil võttis ette teadustöö, mille käigus uuris põhjalikult Martelli konjakimaja arhiive, et taastada tema kauge eelkäija poolt formuleeritud konjaki valem. “Premier Assemblage on valmistatud 1879. aasta juhiste järgi ning tegemist on eksklusiivse juubelitootega. Eestis saab konjakit hetkel osta vaid Tallinnast Järve Selverist ning kogus on piiratud 100 pudeliga,” ütles Martelli brändijuht Reet Zimmer.

Martelli konjakimaja juubeli puhul 300 aaasta vanusest tammepuust valmistatud vaatides laagerdunud Martell Premier Assemblage on merevaigu tooni pruuni värvi ja kergelt vürtsika maitsega, mis lõhnab vanilje, kaneeli ning nelgi järele. Lõpptulemuseks on väljendusrikas ent mahe maitse, milles on õrnalt tunda aprikoosi ja virsikut. Konjaki puuviljast maitset tõstavad esile vanilje magusus ja erinevad vürtsid.

Martell Premier Assemblage konjaki klassikalisel pudelil on illustreeritud ka Martelli kunagise konjaki autentset silti, mida kasutati 19. sajandi lõpus. Ajaloolisele sinist värvi sildile on kujundatud Martelli konjakimaja vapp ning allkiri J. & F. Martell, mis viitab asutaja kahele pojale, Jean ja Frédéric Martellile. Sildile lisatud dekoratiivne muster esindab viinapuulehti- ja oksi, mis on iseloomulikud antud regioonis asuvatele viinamarjaistandustele.

“Tänu ligipääsule Martelli konjakimaja arhiividele, saime osa Jean Martelli seiklustest Cognaci piirkonnas ning võimaluse õppida tema minevikus loodud keerukate retseptide kohta. Et tagada sama tõetruu konjaki valmimine, tegime endale põhjalikult selgeks kunagise konjakimeistri käekirja nüansid. On tõeline au luua maitse, mida nauditi juba 19. sajandi lõpus ning tuua see maitsete sügavus tänapäeva tarbijani. Martell Premiere Assemblage konjaki näol on tegemist kunstiteosega, milles peitub Martelli konjaki kolm sajandit,” sõnas Benoît Fil.

Martell Premier Assemblage on üks viiest eksklusiivsest konjakisarjast, mis on loodud Martelli 300. juubeli puhul. Valikusse kuuluvad veel Martell XO Exclusive Tricentenaire Edition, Cordon Bleu “A Tribute to Martell’s 300 year anniversary”, Martell Assemblage Exclusif 3 millésimes, ja Martell Premier Voyage.