Avaleht Toode Windows Phone’iga saab digitaalselt dokumente allkirjastada
Windows Phone’iga saab digitaalselt dokumente allkirjastada

Windows Phone’iga saab digitaalselt dokumente allkirjastada

DigiDoc app Made By AgileWorksE-Eesti kuvandit ehib tänasest kasulik rakendus. Valmis Windows Phone äpp „DigiDoc“, millega saab anda digitaalset allkirja ja avada digitaalselt allkirjastatud dokumente. Äpi arendas tarkvaraarendusettevõte AgileWorks OÜ koostöös Microsofti ja EMT-ga. Rakendus on tasuta saadaval kõigile kasutajatele Windows Phone’i rakenduste poest.

AgileWorks’i juhatuse liikme Karel Golbergi sõnul on ettevõttel plaanis välja tulla DigiDoc’i äpiga ka Windows 8 tahvelarvutitele. “Kindlasti ei kavatse me loorberitele puhkama jääda. Täna, kus telefonil allkirjastamise lahendus on valmis, plaanime kohe ka Windows 8 äpiga välja tulla, mis on meil juba arenduse lõppfaasis”.

AgileWorks_software_development_Garage48_winnerDokumentide allkirjastamiseks on vaja kehtivat Mobiil-ID kontot. Mugavamaks kasutamiseks on sisse ehitatud ka OneDrive’i pilveteenuse ja e-kirja saatmise tugi.

„Windows Phone võidab kiiresti kasutajate südameid nii äri- kui tavatarbijate seas ja dokumentide digiallkirjastamise võimalus on olnud üks enim nõutumaid teenuseid“, ütles Baltikumi Windowsi tootejuht Andres Sirel. „See äpp on hea uudis kõigile kaugtöö harrastajatele, võimaldades olla veelgi mobiilsem ja pääseda vajalikele dokumentidele kõikjalt ligi, kuhu mobiiliühendus levib“, lisas ta.

EMT tehnoloogiadivisjoni direktori Tiit Tammiste sõnul on hea tõdeda, et mugav ja turvaline viis Mobiil-IDga dokumente allkirjastada on nüüdsest ka Windows platvormil saadaval. „Mobiil-ID on nutiseadmete puhul täiesti asendamatu ja annab võimaluse ajast ja kohast sõltumatult mugavalt oma tähtsaid tegemisi korraldada,“ ütles Tammiste.

agileworks_loovus_mäng_tarkvaraarendus2013. aasta septembris Garage48 ja EMT Appmillionaire konkursist alguse saanud humoorika nimega äpp DigiFail täienes lisaarenduste tulemusena ning omandas uue nime – DigiDoc. Tegemist on kasutajasõbraliku ja eelkõige ärikasutajate poolt väga oodatud rakendusega.

Äpi loomise idee tuli Microsofti platvormile süsteeme arendaval ettevõttel reaalsest vajadusest äriolukordades telefoni teel dokumente allkirjastada. Esimese versiooni avalikustamine tõestas, et huvi on laiem, mistõttu otsustati koostöös Microsoftiga ja EMT-ga välja arendada veelgi esinduslikum ning kasutajasõbralikum versioon. Täna on rakendus valmis ning tasuta alla laetav Windows Phone’i poes.

Äpi autoriks on Eesti tarkvaraarendusettevõte AgileWorks OÜ, mis pakub konsultatsioone ja tarkvaraarendusteenuseid agiilsete põhimõtete alusel, spetsialiseerudes äritarkvara,  mobiili- ja veebirakenduste arendamisele. DigiDoc äpi arendusmeeskonda kuuluvad Arni Leibovitš, Karel Golberg, Juri Annikov, Märt Ringmäe, Grete Strandberg ja Pille Pilter.

Laadi alla: DigiDoc rakendus Windows Phone poest