Mercedes-Benzi sõiduautode mudelinimetused teevad 2015. aastast alates järk-järgult läbi olulise muutuse – eesmärgiks mudelitele nimetuste andmise suurem arusaadavus ja kliendisõbralikkus.
Edaspidigi koondub kogu Mercedes-Benzi sõiduautode nomenklatuur viie põhimudeli ümber. Sõiduki mudelit tähistab üks kuni kolm suurtähte ning jõuallikat üks väiketäht.
Sõiduautode põhimudeliklassideks on A, B, C, E ja S. Kolme tähte kasutatakse esialgu maasturite, neljaukseliste kupeede / shooting brake’ide ja 2016. aastast ka rotsterite puhul. Seejuures viitab viimane täht tehnilistele ning turunduslikele seostele vastava põhimudeliklassiga.
Kõigi maasturite nimetused algavad tähega “G”. Keskmine täht “L” on maasturite puhul lisatud loetavuse ja struktuuri lihtsustamise huvides:
GLA = GL A-klass
GLC = GL C-klass; varasema nimetusega GLK
GLE = GL E-klass; varasema nimetusega M-klass või ML
GLE kupee = GL E-klassi kupee
GLS = GL S-klass; varasema nimetusega GL
G – G-klass; nimetus jääb muutmata
Rotsterite nimetused algavad tähekombinatsiooniga “SL” – see on viide mudelite päritolule:
SLC – SL C-klass; varasema nimetusega SLK
SL – SL-klass; nimetus jääb muutmata
Jõuallikaid tähistavateks väiketähtedeks on tulevikus:
c – CNG-l ehk surugaasil töötav mootor (siiani Natural Gas Drive või NGT)
d – diiselmootor (siiani BlueTEC või CDI)
e – elektriajam või pistikhübriid (siiani PLUGIN-HYBRID, BlueTEC PLUGIN-HYBRID või Electric Drive)
f – kütuseelement (siiani F-CELL)
h – hübriidajam (HYBRID või BlueTEC HYBRID)
Oluline koht mudelivalikus on edaspidi ka kahel alambrändil: Mercedes-AMG ja Mercedes-Maybach. See tähendab, et tavapärase Mercedes-Benzi asemel hakkavad kõige sportlikumad mudelid kandma marginimetust Mercedes-AMG ja kõige eksklusiivsemad ja luksuslikumad marginimetust Mercedes-Maybach. Esimese näitena võib tuua äsja müügile jõudnud uue supersportauto Mercedes-AMG GT ning teise näitena novembri lõpus esitletava Mercedes-Maybach S 600.
AS Silberauto on Mercedes-Benzi peaesinduseks Eesti ja Leedus.