
Kõik, mida pead teadma oma ettevõtte domeeni registreerimisest
Tänapäeval ei saa hakkama ilma oma ettevõtte veebileheküljeta. See on tihtipeale esimene kontakt sinu ettevõtte ja kliendi vahel ning peab andma vajalikku infot ettevõtte poolt pakutavate toodete ja teenuste kohta. Selles artiklis selgitame lahti, mis kõik tuleb enne veebilehekülje loomist läbi mõelda.
Veebilehekülje loomine algab domeeninime valimisest
EE domeeni registreerimine eeldab seda, et olemas on sobiv domeeninimi. Kui viimase registreerimine on tehtud kiireks ja sujuvaks protsessiks, siis suurem aeg kulub just selle nime välja mõtlemisele.
Soovitused, kuidas valida hea domeeninimi:
- Vali domeeninimeks enda brändi nimi. Juhul, kui brändi nimi on liiga keeruline või pikk, püüa leida võimalus, kuidas seda lühendada ja sobiv nimi veebileheküljeks valida.
- Hea domeeninimi on lühike ja meeldejääv. Väldi väga pikkasid ja keeruliselt arusaadavaid nimesid, millega võivad inimesed eksida.
- Mõtle kohe mitu erinevat nime ja testi neid oma tuttavate või potentsiaalsete klientide peal, et saada tagasisidet, kas see võiks sobida.
- Kontrolli, kas sinu soovitud domeen on juba registreeritud või mitte.

Järgmine samm on domeeni registreerimine
Registreerides oma ee domeeni Host.ee kaudu, läheb see lihtsalt ja kiirelt. Kõige olulisem on alguses läbi mõelda see, mis perioodiks domeen registreerida. Selleks on mitu võimalust: registreerida domeen üheks aastaks või mitmeks aastaks korraga. Meie soovitame alati registreerida pikemaks perioodiks, sest nii on võimalik hoida kokku aega, säästa registreerimise kuludelt ja kindlustada enda brändi domeen.
Põhjused, miks registreerida domeen mitmeks aastaks korraga:
- Kindlustad mitmeks aastaks enda ettevõtte veebilehe aadressi. Mitmeaastane registreerimine tagab selle, et lehekülg kuulub sinule pikaks ajaks ja see ei satu kogemata kellegi teiste kätesse, kui peaksid unustama selle õigeaegse pikendamise.
- Säästad raha ja aega. Üldiselt on domeeni registreerimise kulud madalamad, kui vormistad selle kohe mitmeks aastaks. Sellega võidad nii kuludelt, kui ka aja pealt, mis kulub iga-aastasele domeeni ümber registreerimisele ja vajaliku arvelduse korraldamisele.
- Tagad usaldusväärsuse ja paremad SEO tulemused. Inimesed kasutavad jätkuvalt erinevate otsingute tegemiseks otsingumootoreid, neist populaarseim on Google. Selleks, et neis parematele positsioonidele tõusta, tuleb teha palju tööd nii veebilehe tehniliste ja sisuliste näitajate parandamiseks. Üks faktor, mis positiivselt mõjub, on usaldusväärne ja pikaajaline domeen.
Viimaseks saab hakata looma oma veebilehte
Kui domeeninimi on registreeritud, tuleb valida sobiv veebimajutuse pakett ja saabki alustada lehe disainimisega.
Veebilehte luues mõtle läbi:
- Klienditeekond ja arvesta sellega üles ehitades kogu veebilehte.
- Olulisel kohal on kasutajamugavus: vii end kurssi UX- ja UI-põhimõtetega või küsi nõu spetsialistidelt.
- Arvesta menüü struktuuri ja muude arendustööde juures ka SEO tehniliste aspektidega, et leht oleks üles ehitatud otsingumootoritele sõbralikul moel.