1. Avaleht
  2. Teenus
  3. Ära jäta jõuluostude tegemist viimasele hetkele
Ära jäta jõuluostude tegemist viimasele hetkele

Ära jäta jõuluostude tegemist viimasele hetkele

Pakisaatmise kõrghooaeg on alanud ning suurenenud mahtu aitavad tasakaalustada lisatööjõud ja täiendavad veoringid, et vältida pikemaid tarneaegu. Logistikafirma DPD Eesti selgitab, mida praegu pakisaatmisel silmas pidada.

“Meie ettevalmistus on olnud väga põhjalik ja igakülgne selleks, et inimesed ei paneks tähele või tajuksid minimaalselt pakiveo kõrghooaja saabumist. Tühjendame ja täidame jõulueelsel perioodil Tallinnas ja Harjumaal pakiautomaate ka pühapäeviti. See tähendab, et näiteks reede õhtul või laupäeval pakiautomaati pandud tellimused on juba esmaspäevaks kohal. Lisaks korjame äriklientide saadetisi ka laupäeviti ja pühapäeviti, et kõik kingitused õigeaegselt saajateni jõuaksid,” rääkis DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

Foto: Freepik

Ta lisas, et 23. detsembril pakiautomaati postitatud pakid jõuavad saajateni aga peale jõulupühi. „Seega kindluse mõttes tuleks jõulupühadeks vajaminevad pakid paaripäevase varuga pakiautomaati panna ja teisalt teha ka jõuluostud e-poodidest võimalikult aegsasti,“ selgitas Kivimurd.

DPD Eesti sorteerimiskeskusesse ja kulleriks on kõrghooajal tööle asunud täiendavalt 55 abilist. Pakke veab laiali 30 kaubikut rohkem kui muidu, lisandunud on 40 uut pakiautomaati ning toimuvad ka lisatühjendused ning -täitmised. Enam kui paarkümmend pakiautomaati on saanud laienduse täiendavate pakikappide näol, mis tähendab, et sinna mahub senisest enam pakke.

Pakkide kiiremale liikumisele aitab kaasa seegi, et nii era- kui ka äriklientidel on võimalik paigutada ühte kappi mitu pakki. Selleks tuleb kõik pakid skänneerida ja peale seda need ühte pakikappi sisestada.

Pakkide kiiremale liikumisele aitab kaasa seegi, et nii era- kui ka äriklientidel on võimalik paigutada ühte kappi mitu pakki.

Pühade-eelsel ajal kasvavad pakimahud kordades ning selleks, et pikisilmi oodatud esemed igaüheni jõuaksid, jagab DPD tarbijatele lihtsaid soovitusi:

  • Enne tellimuse tegemist või paki saatmist veendu, et nii kohaletoimetamise andmed kui ka telefoninumber on korrektselt sisestatud.
  • Mine pakile pakiautomaati võimalikult ruttu järele, et vabastada kapp järgmise jaoks. Võimalusel tee seda juba sõnumi saabumisega samal päeval.
  • Jälgi oma paki teekonda e-teenindusest ja muuda vajadusel paki kättesaamise aega, aadressi. Kulleriga tellitud paki saad e-teeninduses suunata ka automaati või määrata kokkulepitud koha, kuhu kuller saab paki jätta, näiteks terrassile või kuuri alla.
  • Mitme paki saatmisel eelista võimalust sisestada need kõik ühte kappi.
  • Ära jäta jõuluostude tegemist viimasele hetkele ja tee tellimus aegsasti.
Head Uudised GoodNews