Avaleht Uudis Avatud talude päeva avavad Toomas Lunge ja Jaan Elgula
Avatud talude päeva avavad Toomas Lunge ja Jaan Elgula

Avatud talude päeva avavad Toomas Lunge ja Jaan Elgula

Tänavuse avatud talude päeva avaüritus toimub 24. juulil Valgamaal Kalde talus, kus saab tutvuda kitsekasvatuse eripäradega, nautida kohalikku toitu ja tegevust ning muusikalist meelelahutust.

„Kutsun kõiki osalema avatud talude päeval, kui eelseisval nädalavahetusel avavad külastajatele oma uksed ligi 300 talu üle Eesti. Tulge peredega ja vaadake, kuidas kasvab kodumaine toit, mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte ja kui mitmekesine on maaelu. Hea meel on sellele suvisele suursündmusele anda seekord avalöök Kalde talus, kus paari aasta eest alanud kitsekasvatus ettevõtliku pererahva töö tulemusel üha suuremat hoogu sisse saab,“ lausus maaeluminister Urmas Kruuse.

„See on vägev, et avatud talude päeva avasündmust korraldab maaeluministeerium nõnda kaugel Eesti teises otsas. Võtke ette see veidi pikem autosõit ja tulge meile külla. Saate lustida talus, kus koos kasvavad loomad, linnud ja lapsed. Me sööme enda kasvatatud toitu ja pakume seda ka oma külalistele. Me usume, et emotsioon ja lust loevad kõiges, mida sa teed. Kindlasti pole meil kogu muru ideaalselt niidetud ja kanakakat ka ära pelga, kuid muidu on meie juures kena. Tule tunneta aktiivset meelerahu,” sõnas Kalde talu peremees Mart Kase.

Avaüritusel tervitavad külalisi maaeluminister Urmas Kruuse ning Põllumajandusuuringute Keskuse, Eestimaa Talupidajate Keskliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esindajad. Üles astuvad muusikud Toomas Lunge, Jaan Elgula ja Viktor Vassiljev. Kohapeal saab uudistada kitsi ja tegeleda erinevate talutegevustega. Kehakinnituseks pakutakse kitsekasvatuse saadusi. Üritus on kõigile tasuta.

Seitsmes üle-eestiline avatud talude päev toimub tänavu pühapäeval, 25. juulil. Ligi 300 osalevast talust neli viiendikku on avatud ka 24. juulil. Avatud talude päeval osalevate talude kaarti näeb ürituse ametlikul veebilehel Avatudtalud.ee, paberkaardi leiab Olerexi tanklates üle Eesti.

Korraldajad kutsuvad üles talusid külastades hoidma mõistlikku vahemaad ja haigustunnustega püsima kodus.