Avaleht Uudis Avatud talude päeval osaleb tänavu 277 talu
Avatud talude päeval osaleb tänavu 277 talu

Avatud talude päeval osaleb tänavu 277 talu

Seitsmendale avatud talude päevale, mis toimub tänavu 25. juulil, registreerus 277 talu.

Kõige rohkem talusid on sel aastal avatud Harjumaal (37) ning Pärnumaal (34), nendele järgnevad Tartumaa (31) ja Saaremaa (27). „Sel aastal on võrreldes eelmise aastaga talud aktiivsemad Ida-Virumaal (14), Valgamaal (14) ja Raplamaal (13). Üllataja on sel aastal Hiiumaa, kus uksed avavad 11 talu, neist seitse esmakordselt,“ ütles Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakonna juhataja Reve Lambur.

55 talu avavad oma ettevõtmise vaid pühapäeval, ülejäänud 80% on avatud nii laupäeval kui pühapäeval. Uusi tulijaid on 52.

„Tänavu soovib oma uksi ja väravaid avada talusid ja maaettevõtteid pea samapalju kui mullu – 281 -, mis on väga tore uudis. Keeruline koroonaaeg oma mõju ja piirangutega pole vähendanud maapiirkonnas elavate aktiivsete ja ettevõtlike inimeste huvi tutvustada oma tegemisi ning tooteid-teenuseid,“ lausus maaeluminister Urmas Kruuse. „Vaadates avatud talude päeval osalevate talude tegevusvaldkondi, saab kinnitust teadmine, et maal on hea elada ning seal leidub küllaldaselt mitmekesist tegevust. Eks iga külastaja peab nüüd juulikuus oma marsruudi selle põhjal ise koostama – valikut on piisavalt.“

Avastamist leidub igale maitsele: saab näha loomi, sh nii piimatootmist, kitse- ja lambakasvatust, küülikuid, lihaveiseid, hobuseid, loomaparke, erinevaid lindusid. Pea igas maakonnas on esindatud mesindustalud. Samuti on esindatud taimekasvatus ja iluaiandus, on hobi- ja tootmistalusid, saab näha elustiilitalusid. Põllumajandussaaduste tootmise ja töötlemise poolel on võimalik tutvuda piima-, liha-, teravilja, veini- ja siidritootmisega. Lisaks leiab valikust maaturismi- ning kunsti- ja käsitöötalusid, talumuuseume ja põllumajanduskoole.

Avatud talude päeva veebilehelt leiab külastaja kaardi, kuhu lisanduvad enne avatud talude päeva ka talude programmid. Facebookis on leida üritus “Üle-eestiline avatud talude päev 2021”, kus samuti jagatakse infot.