Avaleht Majandus Deloitte asutab advokaadibüroo
Deloitte asutab advokaadibüroo

Deloitte asutab advokaadibüroo

Deloitte asutab advokaadibürooMaailma suurim audiitorfirma Deloitte siseneb esmakordselt Eestis õigusabi turule ja asutab Deloitte Legali kaubamärgi all tegutseva advokaadibüroo.

Deloitte Eesti juhtivpartner Veiko Hintsovi sõnul on advokaadibüroo loomine tingitud aja ja turu nõudest.

“Nii Läänemere piirkonnas kui mujal maailmas on audiitorfirmad juba sisenenud õigusabi teenuste turule, Eesti on lähiregioonis üks viimaseid, kus sarnane protsess on praegu toimumas,” märkis Hintsov.

Deloitte Eesti maksu- ja juriidilise valdkonna juhi Mait Riikjärve tähendusel on advokaadibüroo asutamine loogiline samm teenuseliikide arengus ja vastab klientide üha suurenenud ootustele saada kvaliteetset maksu- ja õigusabi teenust ühe kaubamärgi alla koondunud teenuseosutajatelt.

“Audiitorfirma ja advokaadibüroo teenus põhineb usaldusel ning võimalik huvide konflikt saab olema välistatud tuginedes Deloitte’i rahvusvahelistele riski- ja kliendi aktsepteerimise reeglitele,” lausus Riikjärv.

Advokaadibüroo vandeadvokaat Rait Kaarma sõnul on sageli mitmed keerulisemad tehingud ja ärivaidlused seotud üheaegselt nii õigusalaste kui ka finantsiliste ning maksunduslike küsimustega, mis annab selge eelise koostööd tegevatele teenuste osutajatele.

“Lisaks tavapärase äri- ja majandusõiguse valdkonna tugevnemisele, tekib Deloitte’il täiendav võimalus pakkuda oma kaubamärgi alt ka klassikalise advokaadibüroo teenuseid, sealhulgas kohtuvaidluse pidamise teenust,” sõnas Kaarma.

Vandeadvokaat Rait Kaarma on tegelenud õigusabiteenuse osutamisega üle kümne aasta ja töötanud varasemalt mitmes tuntud advokaadibüroos. Seejuures on Rait osalenud pretsedenti loovates ja Riigikohtuni jõudnud maksu- ja kinnisvaraõigust puudutavates kohtuvaidlustes.

Deloitte käivitas advokaadibüroo Leedus 2008. ja Lätis 2010. aastal, mõlemas büroos töötab kümmekond advokaati.

Eestis ulatus AS Deloitte Audit Eesti ja AS Deloitte Advisory käive möödunud majandusaastal kokku 2,2 miljoni euroni. Teenuste lõikes kasvas enam maksu- ning finantsnõustamise käive. Deloitte alustas Eestis tegevust 1996. aastal ning annab täna tööd ligi 50 inimesele.

Deloitte’s töötab ligi 200 000 konsultanti 170 riigis. Ettevõte pakub klientidele audiitor- ja riskihaldamisteenuseid, juhtimis-, finantsnõustamis- ning maksu- ja juriidilisi konsultatsioone.