Avaleht Majandus DPD laiendas pakiautomaadivõrgustikku maakondades
DPD laiendas pakiautomaadivõrgustikku maakondades

DPD laiendas pakiautomaadivõrgustikku maakondades

Transpordi- ja logistikaettevõte DPD jõudis lõpuni sellesuvise pakiautomaatide võrgustiku laiendamisega, millega pandi rõhku eelkõige väiksematele maakonnakeskustele ja asulatele.

Juba möödunud aastal lisas DPD üle Eesti 50 uut pakiautomaati, mida täiendas nüüd sellel suvel veel 27 pakiautomaadiga. Sügisel lisatakse veel viis automaati ja alustatakse tihedamalt kasutatavate pakiautomaatide laiendamisega, et need korraga rohkem pakke vastu võtta suudaksid.

„Uute pakiautomaatide asukohtade osas lähtusime ikka peamiselt sellest, kus vajadus oli kõige suurem ja millisest piirkonnast inimesed meile ka märku andsid, et neil oleks hädasti pakiautomaati tarvis,“ selgitas DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss. „Seega said pakiautomaadid nüüd mitmed asulad ja piirkonnad, kus varem automaate oli vähe või need üldse puudusid.“

Kirss märkis, et varasem kogemus ja statistika näitab selgelt seda, et kui piirkonda tekib pakiautomaat, siis hakkavad seda kohe tihedamalt kasutama ka need, kes varem pakiautomaate üldse ei kasutanudki. „Pakiautomaat on ikkagi mugavusteenus, mis hoiab inimeste aega kokku ja lisaks on tegelikult ka muude transpordiliikidega võrreldes keskkonnasäästlikum,“ lausus Kirss.

Suve jooksul said suuremate keskuste kõrval pakiautomaadi teiste hulgas Väike-Maarja, Suure-Jaani, Mustla, Mustvee, Kiviõli, Kehra, Imavere, Vändra, Tõrva, Ülenurme jt.

Eestis omab DPD nüüdseks ligi 150 punkti, millest 101 on pakiautomaadid (aasta lõpuks 106), kaheksa Cleveroni pakirobotid ja ülejäänud pakipoed.

DPD laiendab jõuliselt võrgustikku ka Lätis ja Leedus, kus lisandub aasta jooksul 65 pakiautomaati. Kogu Baltikumis olevate DPD pakiautomaatide arv tõuseb sellega ligi 300 automaadini. Pakipoodide ja Cleveroni pakirobotitega on DPD punkte siis Baltikumis kokku ligi 500.

DPD viimase uuringu järgi kasutavad Eesti elanikud teiste teenustega võrreldes kõige rohkem just pakiautomaate (80% küsitletutest). Läti elanikud eelistavad praegu veel tellida esmalt pakke koduaadressile ja seejärel pakiautomaati (45% küsitletutest). Leedulastest tellib saadetised pakiautomaati 42% e-ostlejatest.

DPD teenindab Eestis kliente ligi 260 kulleri ja 230 sõiduki abil ning annab lisaks tööd 135 inimesele.