Avaleht Äri EAS koostab Rohetiigriga tegevuskava, et aidata ettevõtetel rohepöördega kohaneda
EAS koostab Rohetiigriga tegevuskava, et aidata ettevõtetel rohepöördega kohaneda

EAS koostab Rohetiigriga tegevuskava, et aidata ettevõtetel rohepöördega kohaneda

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) liitus koostööplatvormiga Rohetiiger, et töötada välja süsteemne tegevuskava, kuidas aidata ettevõtetel rohepöördega kohaneda ja sellest võita.

„Digi-, innovatsiooni- ja rohepööre on majandusliku transformatsiooni küsimus, kus mängitakse ümber senised jõujooned. See tähendab, et nii meie ettevõtetel kui ka riigil on see võimalus. Usume, et EAS võib ja saab olla üks initsiaator selleks, et meie ettevõtted võiks rohepöördest võita ja teha edasi suure hüppe ka põhinäitajates, nagu näiteks lisandväärtuse kasv,“ ütles EAS-i juht Peeter Raudsepp.

Raudsepa sõnul oli Rohetiigriga liitumine strateegiline otsus, kuna EAS-i ettevõtluse- ja innovatsioonikeskuse direktor Mihkel Tammo on muu hulgas ka üks Rohetiigri eestvedajatest. „Mihkel on juba ajast, mil teda EAS-i värvati, olnud avameelne selles osas, et tema eesmärk on oma eelnevaid kogemusi ka avalikku sektorisse kaasa võtta ja kaasamise abil aidata neil kogemustel uutes tegemistes abiks olla,“ ütles Raudsepp.

„Oleme majas sees rohetegevuste käimalükkamisega juba alustanud. Kokku on kutsutud rohemeeskond, suhtleme huvirühmadega, koostame tegevusstsenaariumeid ja mõtleme juba ka esimeste kestlike teenuste peale, mida ettevõtetele pakkuma hakata. Rohetiigri arenguprogramm aitab meil selles tegevuses kaasa haarata laiema pildi, siduda meid kogukonnaga, kellel on käsil sarnased plaanid. See on võimalus kasutada mitmeid ülikoolide pakutavaid tööriistu,“ selgitas Tammo.

„Tahame jõuda selgete plaanideni selles, kuidas EAS veab eest muutusi kogu kolmikpöörde juures, milles lisaks rohepöördele on veel ka innovatsiooni- ja digipööre. Soovime, et EAS-i pakutavad tooted ja teenused aitaksid kaasa kestlikule arengule Eesti ettevõtetes ja seeläbi meie majanduses laiemalt,“ kommenteeris Tammo.

Juba novembri lõpus kutsutakse tööstusettevõtteid arendusmaratonile, kus fookusteemaks digitaliseerimisega ettevõtte kestliku arengu võimendamine.