Avaleht Toode Eesti kali arvati rahvusvahelise elustiiliajakirja poolt kümne parima alkoholivaba õlle hulka
Eesti kali arvati rahvusvahelise elustiiliajakirja poolt kümne parima alkoholivaba õlle hulka

Eesti kali arvati rahvusvahelise elustiiliajakirja poolt kümne parima alkoholivaba õlle hulka

Rahvusvaheline meeste elustiiliajakiri Esquire on oma juulinumbris loetlenud kümme parimat alkoholivaba õlut või selle laadset toodet. Edetabelisse pääses ka Eesti joogitootja A. Le Coqi Imperial kvass.

Ajakiri toob välja, et üldjuhul ringleb alkoholivabade õllede ümber mitmeid nalju ja eelarvamusi, mis väidavad, et tegu pole justkui päris õllega. Paljudel juhtudel peab see paika, aga siiski leidub käputäis pruulikodasid, kes oskavad teha häid alkoholivabasid õllesid või selle laadseid tooteid. Üks neist on ajakirja hinnangul A. Le Coq Imperial Kvass, mis jagab edetabelit mitmete üleilmselt tuntud õlletootjate nagu Weihenstephaner, Paulaner, Mikkeller, BrewDog, Clausthaler jt alkoholivabade toodetega.

Eesti kalja puhul hinnati selle sügav-musta värvi ja kõrgelt karamelliseeritud leiva maitset, mis on saavutatud tänu traditsioonilisele valmistamismeetoditele. Lisaks toob ajakiri välja, et kali on tänapäeva maailmas suhteliselt haruldane, mida toodavad väga vähesed pruulikojad, mis teebki selle 0,5%-lise Eesti kalja veelgi erakordsemaks.

Esquire on USA päritolu rahvusvaheline meeste elustiiliajakiri, mida loetakse pea 30 riigis.

Täispika artikliga saab lähemalt tutvuda SIIN!