Avaleht Majandus Eesti restoranide TOP 50 paremik selgunud
Eesti restoranide TOP 50 paremik selgunud

Eesti restoranide TOP 50 paremik selgunud

Noa Peakoka Saal

29. oktoobril  selgus Eesti TOP 50 söögikohtade paremusjärjestus. Neli kõige kõrgemale jõudnud restorani – Alexander (Pädaste mõis), Horisont, Noa Peakoka Saal ja Tchaikovsky – olid hindajate meelest söögi poolest võrdsed. Esikahekümne hulgas on taas Otepää valla Tammuri talu.

Tammuri talurestorani on sellel aastal 15. kohal, uustulnukana on 34. kohal Otepää Golfiklubi restoran Mr Jakob, 47. kohal on GMP Clubhotel Pühajärve Restoran.

Tammuri talurestoran on parimate hulka valitud juba 2009. aastast alates, 2013. aastal oli Tammuri talurestoran edetabelis 16. kohal ning GMP Clubhotel Pühajärve Restoran 44. kohal.

Eesti Maitsed veebilehe andmeil on söögikohtade kontseptsioonid muutunud mitmekesisemaks. Ületati endiseid piire ning purustati vanu arusaamu. Senise paari-kolme asemel arendab Eesti toiduelu praegu jõudsalt edasi vähemalt tosinkond restorani.  Eesti söögikohtade valimise ajaloo kolmas parim restoran on Noa Peakoka Saal. Järgnesid Alexander, Horisont, Tschaikovsky ning Põhjaka. Varem on parimaks tunnistatud restoran Ö kahel korral ning Alexander neljal korral.

Tallink Hotelsi eestvedamisel tunnustati kõige paremat joogipakkujat. Kolme nominendi (Dominic, Leib Resto&Aed, Ribe) seast oli parim Ribe. Dansukkeri eestvedamisel kõige paremat magustoiduvalmistajat. Viie nominendi (Cru, Lime Lounge, Noa, Põhjaka, Tchaikovsky) seast osutus parimaks Tchaikovsky.

Eesti parimad söögikohad seatakse paremusjärjestusse seitsmendat aastat. Hindajateks on 30 toidukirjutajast koosnev žürii, kellest 12 on Eestist ja 18 välismaalt. Hindamine toimub Rootsi restoranigiidi White Guide poolt väljatöötatud saja-punkti-hindamissüsteemis, kus söögikoht võib saada toidu eest maksimaalselt 40 punkti, joogi eest 20, teeninduse eest 25 ja miljöö eest 15 punkt.

Eesti Maitsed on 2008. aastal alustatud programm, mis toetab kulinaarsete oskuste arendamist ning tutvustab Eestit, kui hea toidu maad.

Palju õnne Tammuri talule, Mr Jakobi restoranile ja GMP Clubhotel Pühajärve Restoranile!

Eesti 50 parima restorani täieliku nimekirja saab vaadata kodulehelt www.eestimaitsed.com