Avaleht Majandus Eestlased on uljamad palgaküsijad kui lätlased
Eestlased on uljamad palgaküsijad kui lätlased

Eestlased on uljamad palgaküsijad kui lätlased

OLYMPUS DIGITAL CAMERACV Keskuse tööportaali palgasoovide analüüsimisel selgus, et eestlased küsisid möödunud aastal 174 eurot kõrgemat brutopalka kui lätlased.

Enam kui 59 000 palgasoovi analüüsimisel selgus, et eestlaste keskmine palgasoov oli mullu 1040 eurot, lätlastel aga 866 eurot. Tööotsijate keskmine palgasoov ületas mõlemas riigis keskmist brutopalka, mis oli kolmandas kvartalis Eestis 977 eurot ning Lätis 775 eurot.

“Kasvav tööjõuvajadus tuleneb Eestis peamiselt demograafilistest muutustest ning tänaste rahvastikutrendide jätkumisel Eesti olemasoleva tööjõuga tööandjate tööjõuvajadust ei kata. Seega suureneb vajalike töökäte puudus lähiajal veelgi, mis omakorda annab nii mõnelgi ametikohal paremad võimalused tööläbirääkimistel tööotsijatele ning palgasoovide kasv jätkub ,” kommenteeris uuringut CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt. “Kuna tööjõu liikumine välismaale on lihtsam kui kunagi varem, avaldavad naaberriikide kõrgemad palganumbrid survet ka kodumaistele palgasoovidele. Nii on Eesti kõrgem palgasoov avaldanud survet ka Läti tööturule, kus vastavalt Läti statistikaametile oli kolmandas kvartalis kiireim brutopalga kasv Baltikumis. Ka üle poolte ehk 53,4 protsenti Eesti tööotsijatest, kes sooviksid töötada välismaal, küsivad kõrgemat töötasu kui 1040 eurot.”

Sügisel tehtud uuringust selgus, et palgatõusu plaanis järgmisel poolaastal 35,9 protsenti tööandjatest.

CV Keskus kogub palgastatistikat pidevalt nii tööpakkumistesse sisestatud palgapakkumistest kui ka CV-desse sisestatud palgasoovidest. Uuring põhineb enam kui 59 000 palgasoovi analüüsimisel CV Keskuse tööportaali ning sõsarportaali CV Marketi kasutajate seas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga