Avaleht Teenus Eestlaste loodud blockchain tehnoloogia aitab tagada ravikulude õiglase hüvitamise
Eestlaste loodud blockchain tehnoloogia aitab tagada ravikulude õiglase hüvitamise

Eestlaste loodud blockchain tehnoloogia aitab tagada ravikulude õiglase hüvitamise

Eesti küberturvalisuse ettevõte Guardtime aitab koostöös partneritega tagada blockchain tehnoloogia ja tehisintellekti abil raviga seotud kulude õiglase hüvitamise nii raviteenuse pakkujatele kui ka ravimitootjatele.

Guardtime’i maailmatasemel KSI Blockchain tehnoloogia abil turvatakse andmete kasutamist ravitulemuste hindamise platvormil (Health Outcomes Assessment Platform), mis seob ravimite eest maksmise konkreetsete kliiniliste tulemuste ja patsientide rahulolu mõõtvate näitajatega. Platvormi arendavad rahvusvaheline audiitorfirma Ernst & Young (EY) ning digitaalse tervishoiu ettevõte Sensyne Health.

“Platvormi arendamise eesmärk on lahendada tervishoiu valdkonna ühte suurimat väljakutset – hüvitiste sidumist tervishoiuteenuse osutajatele ja ravimitootjatele mõõdetud ravitulemuste kaudu,” märkis Guardtime Eesti juht Ain Aaviksoo.

EY tervishoiuplatvormile lisab ravitulemuste hindamiseks vajaliku tehisintellekti võimekuse digitaalset tervishoiuteenust pakkuv Sensyne Health. Guardtime’i vastutuseks on tagada privaatsete terviseandmete ja nende kasutuse usaldusväärsus, et kõik andmetega seotud tegevused oleksid kontrollitud ning andmeid kogemata või pahatahtlikult ei muudetaks.

“Täna läheb umbes 30% meditsiinis ringlevast rahast efektiivsuse puudumise tõttu raisku eeskätt just seetõttu, et valed patsiendid jõuavad kogu maailmas ravile valel ajal ja vales järjekorras. Paremini koordineeritud personaalses tervishoius saaks inimestele sama raha eest pakkuda kõvasti rohkem,” tõdes Aaviksoo.

Juba praegu turvab Guardtime Aaviksoo sõnul paljusid meditsiiniandmeid, kaasa arvatud Tervise Infosüsteemi andmeid Eestis. “Kuna tervishoid on Guardtime üheks oluliseks fookusteemaks, jätkame valdkonnaga seotud projektide laiendamist ja otsime selleks oma meeskonda ka pidevalt lisajõude,” sõnas ta.

Guardtime’i KSI blockchain tehnoloogia on oma olemuselt matemaatiliselt tagatud küberturvalisuse lahendus digitaalsete andmete ja seadmete kasutuse ning väärkasutuse tuvastamiseks. Tänu oma ülesehitusele võimaldab blockchain säilitada digiandmete muudatuste ajalugu, tuvastada koheselt, kes ja millal on digiandmeid muutnud, ning kasutada neid võimalusi korraga suure hulga andmete puhul kiiresti ja korraga.

Maailma suurim blockchain-tehnoloogial põhinevate küberturvalisuse lahenduste looja Guardtime on asutatud Eestis ja selle KSI blockchain tehnoloogia aitab koheselt tuvastada erinevates digitaalsetes andmetes ning tarkades seadmetes tehtud muudatusi, võimaldades seeläbi kõigis e-ühiskonna valdkondades usaldusväärsete ning läbipaistvate lahenduste pakkumist.

Guardtime’i tehnoloogiat on täna integreeritud paljudesse Eestis kasutatavatesse e-teenustesse, nagu näiteks Riigi Teataja, Kinnistusraamat, Äriregister jm. Samuti teeb ettevõte koostööd nimekate rahvusvaheliste institutsioonidega nagu maailma suurim kaitsetööstusettevõte Lockheed Martin, USA sõjavägi, tehnoloogiaettevõte Ericsson jt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga