Avaleht Äri ELMO Rent toob Tallinna ja Tartu tänavatele uued Peugeot’ elektriautod
ELMO Rent toob Tallinna ja Tartu tänavatele uued Peugeot’ elektriautod

ELMO Rent toob Tallinna ja Tartu tänavatele uued Peugeot’ elektriautod

Eesti suurim keskkonnasõbralike sõidukite jagamisplatvorm ELMO Rent toob veel sel aastal pealinna ja Tartu tänavatele 15 uut Peugeot e-208 GT varustusega elektriautot. Uute elektriautodega vähendatakse CO2 emissiooni mõlemas linnaruumis aasta jooksul ligi 80 000 kg ulatuses.

„Kindlasti on see märkimisväärne, et lõpetame selle murrangulise ja igatepidi teistmoodi aasta kõige kiuste järgmiste uute elektriautode saabumisega Eesti teedele,“ rõõmustab ELMO Rendi tegevjuht Julia Nekrassova. „Usume, et Peugeot e-208 uus mudel ja e-auto GT varustustase pakub juba paljudele meie klientidele üllatuse nii oma välimuse kui ka salongi lahendusega,“ ütles Nekrassova ja lisas, et püsiklientidest moodustunud kogukond ja puhtam keskkond on need kaks asja, kelle nimel ettevõte igapäevaselt pingutab. „Tänu klientide usaldusele ja meie ettevõttesse investeerimisele said sel aastal ostetud ja tänavatele toodud kümned uued keskkonnasõbralikumad autod, mis teevad sõidujagamise teenuse veelgi laialdasemaks,“ märkis Nekrassova.

Uued elektriautod tarnib ELMO Rendile Auto Forte Talinn. „Meie ühine pingutus ELMO Rendiga annab lõpuks võimaluse kauaoodatud Peugeot´d üle anda ning sellega saame täidetud ka 2020. aasta eesmärgid keskkonnasäästu tõstmisel,“ ütles Auto Forte Tallinn juht Alari Kolk.

Peugeot e-208 GT sõiduulatus on tänu 50kWh akule ühe laadimisega 340km, kiirendus 0-100km/h 8,1s ja salongi mahutavus piisav ka pikemateks sõitudeks.

ELMO Rendi eesmärk tänavuseks aastaks oli vähemalt 120 suurune sõidukipark, kuhu kohe aasta alguses saabusid uued hübriidautod ning kevadest lisandusid Eestis värsked elektriautode mudelid Renault Zoe, Skoda Citigo ja VW e-up. Vanemad Leafid ja iMiev’id on ettevõte tänaseks jagamisest välja võtnud. Rendipunktide arv on aastaga kasvanud 22’lt 35ni ja registreerunud klientide arv on peagi 9000.