Avaleht Majandus Euroopa idufirma saab tehisintellekti arendamiseks Microsoftilt miljon dollarit
Euroopa idufirma saab tehisintellekti arendamiseks Microsoftilt miljon dollarit

Euroopa idufirma saab tehisintellekti arendamiseks Microsoftilt miljon dollarit

Microsoft Ventures koos koostöös Madrona Venture Groupiga, Notion Capital ja Vertex Ventures Iisraeliga kuulutas teisipäeval, 10. oktoobril 2017, välja ülemaailmse start-up konkursi Innovate. AI, mille eesmärk on avastada uusi idufirmasid, mis töötavad tehisintelligendi arendamise nimel. Konkursi võitjale annab Microsofti Ventures koos partneritega 3,5 miljoni euro väärtuses riskikapitali ja 2 miljonit eurot Azure’i krediiti.

“Usume, et tehisintelligendil on võime muuta ja arendada kõiki meie elu aspekte,” ütles Hristo Manov, Microsofti Baltikumi regiooni juht. “Eesti on rahvusvaheliselt tuntud erinevates valdkondades tegutsevate tugevate idufirmade poolest ning kindlasti leidub kohalikus start-up kogukonnas neid ettevõtteid, mis näevad selles konkursis oma võimalust rahvusvaheliseks arenguks. See on ettevõtjatele suurepärane võimalus uute toodete loomiseks, ainulaadsete tehisintelligentsete lahenduste kasutusele võtuks ning võimalik, et ka oma valdkonnas turuliidriks tõusmiseks,” sõnas Manov.

Osalemiseks peavad idufirmad, mis kasutavad tehisintelligenti rakenduste, teenuste või platvormide arendamiseks, esitama taotluse Microsoft Ventures veebilehel. Miljon dollarit investeeringuid ja 500 000 dollarit Azure’i krediiti antakse Põhja – Ameerika, Euroopa ja Iisraeli parimale idufirmale. Eraldi 500 000 dollarilise investeeringu ning 500 000 Azure krediiti saab ettevõte, mis integreerib kõige paremini tehisintelligenti ühiskonna arenguks.

Taotlusi võetakse vastu 10. oktoobrist kuni 31. detsembrini 2017. Ettevõtetel on õigus konkursil osaleda, kui taotluse esitamise päeval on suurendatud omakapitali ja/või laenude kogusummat vähem kui 4 miljonit dollarit ning arendavad toodet, teenust või platvormi, mis kasutab või kavatseb kasutada tehisintelligentsi.

Kuni 10 finalisti igast piirkonnast saavad võimaluse oma ideed isiklikult esitleda. Täpsemad juhised ja info leiab Microsoft Ventures kodulehelt.

Tehistinelligendi väärtustamine ja selle kogu maailmas kättesaadavaks tegemine on üks Microsofti põhiprintsiipe. Koos partnerettevõtetega aitab Micrsosoft Ventures kaasa tehisintelligendiga kaasneva potentsiaali elluviimisele – suurendades ettevõtete tõhusust, turvalisust ja aidates lahendada ühiskondlikke väljakutseid.