Avaleht Majandus Euroopa tudengid käisid Eesti ettevõtteid tuunimas
Euroopa tudengid käisid Eesti ettevõtteid tuunimas

Euroopa tudengid käisid Eesti ettevõtteid tuunimas

Ülemiste City linnaku arendajad on ellu kutsunud rahvusvahelise võrgustiku „Building Educational Cooperation in Smart City”, mille esindajad kohtusid kogunesid sel nädalal Tallinnas.

Võrgustumise raames toimusid ettevõtete, üliõpilaste ja õppejõudude kohtumised, ühisarutelud, avatud loeng tehisintellekti tuleviku teemal ja häkaton, mille käigus lahendati ettevõtete ülesandeid. Kohtumise teemaks oli digitaliseerimise väljakutsed nutikas linnas.

Mainori juhatuse esimehe Kadi Pärnitsa sõnul on Eestis tegutsevaid ettevõtteid ja kuut eri riigi kõrgkooli kaasav koostöövõrgustik ellu kutsutud just nimelt selleks, et tuua Eestisse uusi teadmisi. Nii pakkusid üliõpilased näiteks Nordea Eesti filiaalile turunduslahendusi töötajate meelitamiseks. Mainor ja Nordea loovad stipendiumiprogrammi finantsvaldkonna üliõpilastele.

Zone Media küberturbe evangelisti Peeter Marveti sõnul pakkusid üliõpilased ideid, kuidas kummutada müüti, et turvalised paroolid peavad sisaldama kindlasti väikseid ja suuri tähti, numbreid ja kirjavahemärke: „Tegelikkuses on just sellised paroolid haavatavad. Õigem on kasutada tavalist teksti kolme-nelja järjestikkuse sõnana, mis on kasutajale lihtne meelde jätta.”

Ülesandeid lahendasid õppejõud ja tudengid Soome, Norra, Leedu, Läti ja Eesti kõrgkoolidest.

Järgmine kohtumine toimub Ülemiste Citys 14.-16. oktoobrini. Siis on teemaks ettevõtete ja koolide koostöö töökohapõhise õppe arendamiseks.