Avaleht Majandus Hiinast saabuv e-poodide kaup lööb rekordeid
Hiinast saabuv e-poodide kaup lööb rekordeid

Hiinast saabuv e-poodide kaup lööb rekordeid

eesti-post-logoEesti inimesed tellivad e-poodidest järjest rohkem kaupa ning peamiselt Hiinast saabuvate maksikirjade maht lööb üha uusi rekordeid.

Kui kaks aastat tagasi märtsis telliti Hiinast ligikaudu 16 000 pakki ja mullu märtsis 30 000 pakki, siis tänavu märtsis saabus Hiinast rekordilised 109 000 pakki. Aprillis saab aga ka see rekord kindlasti löödud.

„Meil on aprill alles poole peal, kuid juba praegu on näha, et see kuu tuleb pakke tuntavalt rohkem kui märtsis,“ kommenteeris Eesti Posti postiteenuste divisjoni juht Kaido Padar.

Võrreldes 2012. aastaga on rahvusvaheliste tähitud maksikirjade maht kasvanud ligi 600 protsenti. See statistika näitab selgelt, et Eestis on e-kaubandus jõudsalt arenemas ning e-poodide kaudu tellitud kaupade osakaal kasvab järjest kiirenevas tempos.

Eesti Post tajub oma rolli e-kaubanduse vedurina. Seetõttu tegeleb Eesti Post ka uute lahenduste arendamisega, et pakkuda inimestele võimalust kasutada ettevõtte mitmekesiseid omnikanaleid oma igapäevaelu toimetuste mugavaks toimetamiseks järjest enam digitaliseeruvas maailmas.

E-kaubandusest tulenevate mahtude tõusuga on Eesti Post ka järgmise aasta prognoose tehes arvestanud ning selliste saadetiste tulu peaks moodustama 5-10% ettevõtte kogutulust.