1. Avaleht
  2. Toode
  3. IKEA lõi koos lastega kosmoseteemalise kollektsiooni
IKEA lõi koos lastega kosmoseteemalise kollektsiooni

IKEA lõi koos lastega kosmoseteemalise kollektsiooni

5. oktoobrist on IKEA kaupluses saadaval uus lastekollektsioon, millele pandi alus töötubades koos 3–7-aastaste kosmosehuviliste lastega. Töötubades jagasid lapsed nii ideid pehmete mänguasjade osas kui ka oma nägemust õigest „kosmosekangelasest“.

Uus kollektsioon on inspireeritud laste nägemusest ja uudishimust kosmose vastu ning sellest leiab esemeid, mis toetavad nende loovust, kujutlusvõimet ja rollimängu.

Foto: IKEA

Kõige populaarsem kosmosetegelane on tulnukas

Uue kollektsiooni AFTONSPARV idee töötati välja töötubades koos 3-7-aastaste kosmosehuvilistega. Lähtudes veendumusest, et lapsed on asjatundjad selles, mis neile meeldib ja mida nad vajavad, said nende ideed ning huvitavad mõtted kollektsiooni lähtepunktiks. Nii nagu kosmose põnev ja müstiline maailm, annab ka see kollektsioon võimaluse avada lastes loovus ning mängulisus.

Foto: IKEA

Töötubades jagasid lapsed oma ideid, millised peaksid olema selle kollektsiooni pehmed mänguasjad. Lastel paluti joonistada kosmosetegelast, mille tulemusena osutus kõige populaarsemaks tegelaseks tulnukas. Sellest lähtuvalt saigi AFTONSPARV kollektsiooni lisatud sõbralik roheline olend.

Töötubades olid lapsed ka ühel meelel, et nii karu, kassi kui ka jänku kosmonaudi skafander peab olema valge. Lastes tekitas palju elevust võimalus skafander looma seljast eemaldada ja välja mõeldi ka palju alternatiivseid rõivaid „maapealseks“ ajaveetmiseks.

Foto: IKEA

Kuna teadus pole universumi kohta veel kõike avastanud, on seal palju ruumi fantaasiale ja laste loovusele. Mängu jaoks pole piiranguid ning seda silmas pidades on ka kollektsioon välja töötatud.

“IKEAs usume, et lapsed on maailma kõige tähtsamad inimesed ja kodu võib olla suurepärane mänguväljak.Mäng on laste jaoks parim viis õppimiseks, arenemiseks ning kasvamiseks. AFTONSPARV kollektsiooniga saame suurendada laste loovust ja kasvatada neis uudishimu kosmose vastu,“ sõnas IKEA Eesti sisekujunduse osakonna juhataja Pedro Castro.

Foto: IKEA

Kosmos kui inspiratsiooniallikas

„Kosmos on kõikjal meie ümber ja see on olnud inimestele läbi aegade inspiratsiooniallikaks. Kosmosemängud on lastele põnevad, sest neid mängides saavad nad ise osa inimkonna suurimast seiklusest,“ tõi Eesti füüsik, tehnikateadlane ja teaduse populariseerija Mart Noorma välja. Ta lisas, et uudishimu on lastel loomulikult olemas ning nende lähedaste roll on seda heade vastuste ja põnevate seikluste kaudu toetada.

Foto: IKEA
  • Muude toodete hulgas on AFTONSPRAV kollektsioonis pehmed mänguasjad (astronaudid ja tulnukad), sõrmenukud ja padi. Kõik need on valmistatud 100% taaskasutatud polüestrist. Lisaks leiab tootevalikust papist raketitelgi, lambid, vooditekstiilid ja pimedas helendava kardina.
Head Uudised GoodNews