Avaleht Majandus KANDIDEERI I Avati kandideerimine teist korda toimuvatele Balti Kestliku Innovatsiooni Auhindadele
KANDIDEERI I Avati kandideerimine teist korda toimuvatele Balti Kestliku Innovatsiooni Auhindadele

KANDIDEERI I Avati kandideerimine teist korda toimuvatele Balti Kestliku Innovatsiooni Auhindadele

Ettevõtted, idufirmad ja organisatsioonid üle Baltikumi on oodatud kandideerima Balti Kestliku Innovatsiooni Auhindadele 2022, et tõsta esile kõige märkimisväärsemaid saavutusi jätkusuutliku ettevõtlikuse vallas ning tunnustada valdkonna innovaatoreid. Tänasest avatud voorus on oodatud kõik nomineerima initsiatiive 3 kategoorias: innovatsioon, mõju ja muutuste juhtimine.

Möödunud aastal laekus üle 300 avalduse, mille seast valiti välja kaheksa võitjat eri kategooriates. Eelmise aasta finalistide seas olid organisatsioonid nagu Gelatex, Enefit, Trafi, Vilniuse linnavalitsus, ja ka kestliku investeerimise platvorm Grünfin, läbi mille saavad inimesed üles seada investeerimisportfelli, mis lubab neil teenida vastavalt aktsiaturu hetkeseisule, avaldades samaaegselt positiivset mõju.

Helve äriarenduse juhi Anna Marija Ķiesnere sõnul on Balti Kestliku Innovatsiooni auhindade eesmärgiks tuua rambivalgusesse võimalused, mida kestlik innovatsioon pakub, mis on tema sõnul pikas perspektiivis muutumas ettevõtluse lahutamatuks osaks. Läbi auhindade ja kaasnevate arutelude, on ürituse eesmärgiks mitte ainult tunnustada saavutusi ja harida inimesi valdkondade arengu osas, vaid ka luua uuendusmeelne kogukond, mille eesmärgiks on leida lahendusi tulevikuks.

“Sel aastal paneme me erilist rõhku sotsiaalsele ning korporatiivsele vastutusele, et arendada ja viia Balti Kestliku Innovatsiooni Auhinnad varasemast kaugemale. Vastutus koos keskkondlike teguritega loovad eduka kestliku ettevõtte valemi. Me kutsume üles ettevõtteid, organisatsioone ja indiviide nomineerima nii roheinnovatsiooni kui sotsiaalse ettevõtluse edulugusid, et inspireerida teisi järgima nende eeskuju,” sõnas Katrin Bats, Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht

Initsiatiive saab nomineerida kuni 14nda oktoobrini kolmes kategoorias: mõju, innovatsioon ja muutuste juhtimine. Mõju kategoorias hinnatakse ettevõtete ja organisatsioonide initsiatiive, mis vähendavad negatiivset mõju keskkonnale. Oodatud on näiteks ettevõtete, MTÜde ja kohalike omavalitsuste taastuvenergia, taaskasutuse, mobiilsuse, sotsiaalse ettevõtluse ning kestliku tarneahela lahenduste projektide nominatsioonid. Innovatsiooni kategoorias lähevad auhinnad ettevõtetele, mis on arendanud rohetehnoloogia ja kestlikkuse valdkondasid. 2021. aasta finalistide lahenduste seas oli uuenduslik lähenemine laboris kasvatatavale lihale, investeerimisplatvorm, mis hõlmas jätkusuutlikke kriteeriume, lahendus, mis väherndas moetööstuse ökoloogilist jalajälge ning lahendus, mille abil muutus taaskäitlematu prügi taaskäitlemine võimalikuks. Auhinnad on ka siin, et tähistada üksikisikuid, kelle panus kestliku elustiili põhimõtete edenendamisse on olnud märgatav, mistõttu kutsume üles teid kandideerima muutuste juhtimise kategoorias, kus võitjad valitakse igast Balti riigist vastavalt avaliku hääletuse tulemustele. Samaaegselt valib rahvusvaheline, ekspertidest koosnev žürii võitjad teises kahes kategoorias.

Tagamaks õiglast, läbipaistvat ja andmepõhist hindamisprotsessi, on auhindade korraldustiimiga liitunud strateegilise metodoloogia partnerina nõustamisfirma EY Baltic. “Kestlikkus ei ole täna enam lihtsalt väljakutse vaid võimalus ettevõtetel maandada antud üleminekuperioodil riske ning tagada tulevane õitseng. EYs käsitleme me kestlikkust kui uut normaalsust, mis on aktiivselt muutmas paljude ettevõtete juhtide lähenemist ning pakkumas neile uuenduslikke lahendusi paremini toimiva maailma nimel.” kommenteeris Jānis Kauliņš, EY partner ning Baltikumi kliimamuutuse ja kestlikkuse teenuste juht, rääkides põhjustest, miks aina rohkem ettevõtteid on motiveeritud kestliku arengu teed minema.

  • Balti Kestliku Innovatsiooni auhindade korraldajateks on Helve ning asutava partnerina ka Rimi Baltikum. Initsiatiivi toetavad ka IF, Dokobit ja Baltic Block, metodoloogiliseks partneriks on EY Baltic ning infopartner Clear Channel. Auhindadele nomineerimine on avatud kuni 14. oktoobrini.
  • Võitjad avalikustatakse 30. novembril toimuval tseremoonial Riias, Splendid Palace’is.