Avaleht Keskkond Lidl võtab Eestis kasutusele uudse keskkonnasõbraliku kassatšeki paberi
Lidl võtab Eestis kasutusele uudse keskkonnasõbraliku kassatšeki paberi

Lidl võtab Eestis kasutusele uudse keskkonnasõbraliku kassatšeki paberi

Septembri jooksul võtavad kõik Lidli kauplused Eestis kasutusele uue, senisest tunduvalt keskkonnasõbralikuma ja samas ka vastupidavama kassatšeki paberi.

Visuaalselt eristuv helesinine termopaber on saanud rahvusvahelise FSC sertifikaadi, mis tõendab, et see on toodetud keskkonnasõbralikult. Lidlis kasutusele võetav tšekipaber on fenoolivaba ega kasuta generatedkeemilisi lisandeid, mis muudab selle looduse jaoks ohutuks ja täielikult ümbertöödeldavaks. Samas on tšekipaber päikesevalguse suhtes vastupidav ja seda saab vajadusel pikka aega säilitada, kartmata teksti tuhmumist.

“Paber on kaetud musta tindi kihiga, mis trükkimisel kaetakse õhukese valge tindi kihiga, mis kokkuvõttes annab uuele tšekipaberile helesinise värvuse. Tšeki trükkimisel ei kasuta poe kassaaparaat musta tinti ja tänu õli- ja veekindlusele ei hävine tšekile trükitud info kokkupuutel teiste poekotis olevate toodetega,” ütles Lidl Eesti esindaja Katrin Seppel, kelle sõnul astub ettevõte uue paberi kasutuselevõtuga järjekordse sammu loodusvarade kaitsmise ja igapäevase ostlemise keskkonnasõbralikumaks muutmise suunas.

Uus tšekipaber on 100% taaskasutatav.