1. Avaleht
  2. Uudis
  3. Lore bistroo kandideerib peresõbraliku toitlustusasutuse märgisele
Lore bistroo kandideerib peresõbraliku toitlustusasutuse märgisele

Lore bistroo kandideerib peresõbraliku toitlustusasutuse märgisele

Noblessneri sadamalinnakus tegutseva Lore bistroo ja äsja Tallinna vanalinnas uksed avanud restoran Lee omaniku Kristjan Peäske arvates on perega väljas söömine kui partnerlussuhe toidukoha ja perekonna vahel. Baaseelduseks on heatahtlik teenindus, aga ka külaliste oskus peegeldada ausalt enda ootusi ja lootusi.

Peäske juhitavates restoranides pööratakse iga uue meeskonnaliikme koolitamisel tähelepanu peresõbralikkusele. Muu hulgas on oluline, et lapsed saaksid enda joogid-söögid varem kätte, jookidega koos viiakse lauale ka värvipliiatsid, samuti jagatakse juba broneerimisel infot restorani asukoha, parkimise, mähkimisvõimaluse, mänguasjade ja muu perede jaoks oluliste detailide kohta.

„Need on väiksed, aga olulised asjad, mis võib-olla tunduvad iseenesestmõistetavad, aga vajavad kordamist, seda eriti teenindaja puhul, kel endal lapsi ei ole. Meie juures on oluline, et teenindaja märkaks lapsi, aga ei lapsestuks sealjuures ise liiga palju ehk siis ninnunännutamist meie juures oodata ei ole. Ka laps ise ootab, et temasse suhtutakse nagu täiskasvanusse,“ lisas Peäske.

Kõige olulisemaks komponendiks peresõbraliku restorani juures peab ta heatahtlikku ja sõbralikku teenindust. Peäske sõnul ei maksa kohe pahandada, kui teenindaja ei oska mingil kindlal momendil pere soovidega suhestuda, vaid tuleb soovidest rahulikult teada anda.

„Kui on näha, et asjad ei liigu oodatud suunas, on mõistlik see välja öelda, et personal saaks teha vastavaid korrektuure ja pere lahkuks restoranist hea emotsiooniga. Sellest pole midagi, kui ütled sõbralikul toonil teenindajale, et laual olevatest salvrättidest viielapselisele perele lihtsalt ei piisa,“ soovitas Peäske.

Peäske arvates on teeninduse kvaliteet Eesti restoranides väga heal tasemel. Värvipliiatsitest ja paberist on saanud armas standard. Üldjuhul on teenindajaid sõbralikud ja heatahtlikud ning lastele mõeldud toidud muutuvad iga aastaga üha tervislikumaks ja mitmekesisemaks.

Peäske restoranide menüüst leiab seda, mida ka tema lapsed kodus söövad. Lores saavad lapsed nautida värskest kraamist tehtud beebipüreesid, käsitsi vormitud lihapallikestega frikadellisuppi, valget kala kartulipüreega ja pastat. Lee restorani lastemenüü hitt on takod valiku meelepäraste lisanditega, mille laps saab oma kätega ise kokku panna. Pastat leiab mõlema restorani lastemenüüst, see on Peäske sõnul toit, mis alati loosi läheb.

„Ka toidu jagamine pereliikmete vahel on väga tervitatav. See, kuidas lapsed söövad, on täiesti nende enda valida. Eriti tore on, kui nad ka täiskasvanute taldrikust uusi maitseid proovivad. Täiskasvanud võiksid oma toidud siiski põhimenüüst valida, sest lastemenüü on tehtud põhjusega mõistlikus hinnaklassis, et peredel oleks majanduslikult valutum väljas söömas käia,“ arvas Peäske.

Eraldi lastenurka kummastki restoranist ei leia. Selle asemel on väikestele klientidele mänguasjakohvrid koos väikeste mänguloomade, autode ja muude käeliste tegevustega. Ka ise perega välja sööma minnes meeldib kolme lapse isale kogu perega ühiselt laua taga istuda, omavahel juttu rääkida ja toitu nautida. Youtube ega sotsiaalmeedia uudised restorani külastuse juurde ei kuulu ja kogu ta pere mõistab seda üle kordamata.

„Nutiseadmeid ma oma külalistele restoranis mõistagi keelata ei saa, kuid teeme endast kõik, et meie juures oleks kõigil nii mõnus olla, et ajaviiteks nutitelefone vaja ei lähegi,“ lisas Peäske.

Lore Bistroo on üks sel aastal esmakordselt Eesti Lasterikaste Perede Liitu algatatud peresõbraliku toitlustusasutuse märgisele kandideerivatest toidukohtadest. Toidukohtade kandideerimine kestab juuli lõpuni.

Head Uudised GoodNews